Четвер, 02.05.2024, 16:26
Вітаю Вас Гость | RSS

Науково-технічній відділ Іршавського райЦПР

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

« Він у музиці «До Кобзаря» воздвиг народу монумент нерукотворний (Лисенко – поет музики.)»

Тези

до науково-дослідницької роботи « Він у музиці «До Кобзаря» воздвиг народу монумент нерукотворний (Лисенко – поет музики.)»

Нікітіна Адріана Віталіївна, учениця 10 класу ЗОШ І–ІІІ ст. №1 м. Іршава

Науковий керівник: Боднар Олеся Рудольфівна, спеціаліст вищої категорії, учитель музики та художньої культури Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

 

Тарас Григорович Шевченко(1814 –1861) – основоположник нової української мови та літератури, геніальний поет та національний пророк України.

Микола Віталійович Лисенко(1842–1912) – основоположник української професійної класичної музики.

22 березня виповниться 171 рік від дня народження відомого українського композитора, одного з найкращих інтерпретаторів творчості Тараса Шевченка Миколи Віталійовича Лисенка.

Із 1868 року написанням музики до Шевченкового "Заповіту” (на замовлення галичан) Микола Віталійович розпочав велику серію творів під назвою "Музика до "Кобзаря”, до якої входить майже 90 вокальних номерів різних жанрів.

Поезія Великого Кобзаря приваблювала Лисенка передусім глибокою народністю, правдивістю зображення подій щирістю висловлення.

Спогади сина композитора Остапа: «Бувало, як тільки зазеленіють лани широкополі, і Дніпро, і кручі, Микола Віталійович не знаходить собі місця: «Пора до Тараса в гості».

Категорія: Мої статті | Додав: Phobos (26.03.2013)
Переглядів: 877 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024