Середа, 08.01.2025, 10:45
Вітаю Вас Гость | RSS

Науково-технічній відділ Іршавського райЦПР

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Тези

У категорії матеріалів: 39
Показано матеріалів: 1-14
Сторінки: 1 2 3 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

  Тези

до науково-дослідницької роботи «Дослідження родини Розові у флорі» Барна Олександра Михайлівна,  Закарпатське територіальне відділення  Малої академії наук України, Іршавської районної станції юних техніків, Приборжавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, 10 клас, село Приборжавське;

Науковий керівник: Черепко Світлана Іванівна, керівник секції  «Зоологія, ботаніка»

          Актуальність дослідження. На сьогоднішній день надзвичайно важливим завданням постає збереження та вивчення біологічної різноманітності на нашій планеті. Особливість сучасного етапу систематизації та використання біологічної різноманітності полягає в тому, що ця проблема набула величезного суспільного, соціально-політичного та етичного значення. Головне нині - зберегти біологічну різноманітність як одну з ключових якостей біосфери, котра забезпечує не тільки її стійкість та стабільність, але й надійність та виживання людства. Щоб запобігти знищенню біологічної різноманітності, потрібно упорядкувати знання про живі організми, їх видовий склад. В зв’язку з цим, вивчення фіторізноманітності окремих територій має не тільки наукове, але й природоохоронне практичне значення.

Метою роботи є вивчення видового різноманіття дикорослих видів родини Розові (Rosaceae) у флорі, їх поширення та екологічних особливостей.

  Відповідно до поставленої мети нами виконувались наступні завдання:

  1. Встановити видовий склад видів рослин родини Розові (Rosaceae) у флорі.

  2. Вивчити поширення та частоту зустрічності представників родини Розові.

  3. Дослідити еколого-ценотичні особливості досліджуваних видів.

  4. Виявити практичне значення видів рослин родини Розові  (Rosaceae).

          Більшість трав’янистих видів рослин з родини Розові (Rosaceae) мають важливе практичне значення як лікарські, харчові, вітамінні, декоративні, медоносні рослини. Переважна більшість видів у флорі де проводилися досліди є досить поширеними рослинами, тому їх можна використовувати при дотриманні загальноприйнятих вимог щодо їх заготівлі. Серед досліджуваних видів виявлено один вид, занесений до регіонального червоного списку - перстач білий

Тези | Переглядів: 709 | Додав: Phobos | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

                  Відділення екології та аграрних наук                      

Тези

до науково-дослідницької роботи «Гірська річка Синявка як об’єкт рекреації»; Юріна Марія Василівна; Закарпатське територіальне відділення Малої академії наук України; Іршавська райСЮТ; загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 9 клас; с. Осій; Іршавської районної ради.

                  Науковий керівник: Митровцій Любов Василівна

  • Серед різноманітних та складних проблем в області водних ресурсів взагалі одне із головних місць займає проблема малих річок, яка охоплює широкий спектр питань і обумовлена дією різноманітних антропогенних факторів на русла та водозбори малих річок;
  • Об’єкт дослідження - рекреаційна зона на берегах річки Синявки, визначення чистоти води річки Синявки методом біоіндикації;
  • Предмет дослідження - рекреаційне навантаження на річку Синявка, її береги та урочища;
  • Методи досліджень – теоретичний та практичний.
  • вивчити історію використання річки як місця відпочинку та проаналізувати відомості щодо господарського значення р. Синявки в минулому;

      Практичний:

  • дослідити сучасні рекреаційні можливості річки, її берегів та прилеглих територій, на основі методів інтерв’ю та анкетування провести розрахунок рекреаційної місткості для кожного сезону на досліджуваній території;
  • методом біоіндикації дослідити якість вод річки Синявка.
  • Наукова новизна одержаних результатів – проведення дослідження методом біоіндикації та розрахунок рекреаційної місткості на території НПП «Зачарований край»  були проведені вперше;
  • Визначено - норму рекреаційного навантаження на рекреаційну зону та якість вод річки Синявки методом біоіндикації;
  • За результатами біоіндикації встановлено, що чистота води річки Синявки є середньої якості, що говорить про допустимий антропогенний вплив.
  • Учням рекомендовано приймати активну участь у природоохоронних акціях НПП «Зачарований край».
Тези | Переглядів: 574 | Додав: Phobos | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

Тези

до науково-дослідницької роботи «Шкідники смородини і аґрусу на території с. Вільхівка»; Терпай Анастасія Іванівна;

 Закарпатське територіальне відділення МАН;  Іршавська рай  СЮТ; Вільхівська ЗОШ І-ІІІ ст.; 9 клас, с. Вільхівка. 

Гедзур-Марченко Тетяна Іванівна, керівник секції

    Актуальність теми є захист врожаю смородини і аґрусу дрібногосподарського та індивідуального вирощування на території с. Вільхівки. Від діяльності  комах шкідників, виникає нагальна потреба у їх вивченні та розробці на основі знань біології шкідників методів регуляції чисельності.

 Мета наукової роботи:

1) вивчення видового складу комах-шкідників смородини та аґрусу на      території с. Вільхівка;

2) дослідження біології та екологічних особливостей важливіших комах-  шкідників обстежуваних культур;

3) розробка методів регуляції чисельності шкідливої ентомофауни смородини та аґрусу.

Завдання наукової роботи:

- обстеження смородинових насаджень на предмет виявлення видового складушкідників;                                                                                                                              - обстеження аґрусових насаджень на предмет виявлення видового складу шкідників;                                                                                                                      - дослідження характеру пошкоджень рослин та виявлення ступеню пошкодженості; - дослідження фенології розвитку важливіших шкідників ягідних,культур.                                                                                                                     Висновки за даними власних досліджень на території с. Вільхівки ми відмічаємо 11 видів комах – шкідників смородини і аґрусу.(Клоп польовий, щитник ягідний, бруньковий довгоносик, скосар малий чорний, скосар люцерновий, смородинова зелена златка, пильщик чорносмородиновий жовтий, пильщик блідоногий аґрусовий, склівка смородинова, попелиця червоно смородинова).

Тези | Переглядів: 731 | Додав: Phobos | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

Відділення хімії та біології

Тези

до науково-дослідницької роботи «Розлучення як крайня фоpма вирішення сімейних конфліктів»

Марко Ганни Іванівни, Закарпатського територіального відділення МАН України, Іршавська районна станція юних техніків, Сілецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, 11 клас; с. Сільце Іршавського району

Науковий керівник: Меренич Наталія Сергіївна, керівник секції психології

Дезорганізація подружнього життя і хронічні конфлікти між людьми найбільш яскраво виявляються у статистиці розлучень. Дана тенденція зростання їх кількості спостерігається і у сучасній Україні. За останніми соціологічними даними, з чотирьох сімейних пар до року розлучаються три. Саме тому тему сімейних розлучень, їх впливу на подальше життя учасників даного процесу ми вважаємо актуальною. Всім відомий вислів: «Міцна сім’я – непохитна держава».

Сімейні конфлікти - це протиборство між членами сім’ї на основі зіткнення протилежно спрямованих мотивів, поглядів та інтересів.

Розлучення – розірвання подружнього зв`язку між чоловіком і жінкою за тих чи інших обставин.

       Мета дослідження полягає у вивченні соціально-психологічної сутності сімейних конфліктів загалом, розлучень як крайньої форми їх вирішення, зокрема.

Об’єктом дослідження є сімейні конфлікти як соціально-психологічне явище нашого суспільства.

Предметом дослідження виступає крайня форма вирішення сімейних конфліктів – розлучення,  та його соціально-психологічний вплив на подальше життя “екс” чоловіка і дружини.

Завдання дослідження:

  1. проаналізувати психологічну літературу з проблеми сімейних конфліктів, причин їх виникнення, та розлучень.
  2. періодизація та особливості  розлучного та після розлучного процесу.
  3. повторні шлюби як форма вирішення життєвих проблем.
  4. дослідити, яке ставлення сімей до проблеми розлучень, вияснити головні причини конфліктів в сім`ях, які можуть привести до розлучення в м. Іршава, с. Заріччя, с. Сільце, та дізнатися статистику шлюбів та розлучень Закарпатської області.
  5. Методи дослідження: анкетування,  аналіз і синтез наукової літератури з проблеми дослідження,  систематизація, узагальнення.
Тези | Переглядів: 531 | Додав: Phobos | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

Відділення хімії та біології

Тези

до науково-дослідницької роботи «Дослідження кислотності розчинів деяких напоїв та їх вплив на організм людини»

Автор: Поп Марія-Кароліна Іванівна, учениця 8-го класу Білківської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Іршавської районної ради.

Науковий керівник: Нодьянош Оксана Олександрівна – учитель хімії Білківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, спеціаліст вищої категорії.

Для підтримання водного балансу в організмі людини слід вживати достатню кількість рідини. При цьому у кожного свої переваги: хтось любить звичайну воду, хтось соки, а багатьом подобаються газовані та слабоалкого-льні напої. Який би напій ми не обрали, його основу завжди становить вода. Але крім води в напоях міститься багато інших речовин, що позитивно або негативно впливають на наш організм. Актуальність цього питання обумов-лена  тим, що школярі та дорослі вживають різні напої і часто після прийому відчувають різні негативні наслідки.

Мета роботи: здійснити експертизу досліджуваних  напоїв, вивчити їх історію виникнення, хімічний склад, дослідити кислотність напоїв, що найбільш поширені серед школярів та впливу їх компонентів на здоров’я людини.

    Досягнення поставленої мети передбачає виконання таких завдань:

1)розглянути  історію виникнення даних напоїв;

2)з’ясувати хімічний склад газованих та слабоалкогольних напоїв;

3)дослідити кислотність розчинів  напоїв  за допомогою різних методів;

4)провести анкетування учнів початкової та середньої ланки;

5)на основі аналізу анкетування учнів зробити висновки з метою дослідження впливу їх компонентів на здоров’я людини;

6) розробити рекомендації щодо вживання солодких газованих та слабоалкогольних  напоїв.

Тези | Переглядів: 658 | Додав: Phobos | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

Відділення хімії та біології

 Тези

до науково-дослідницької роботи  «Визначення вмісту нітритів та натрій хлориду у ковбасних виробах»

Кудло Марія Валеріївна, Закарпатське територіальне відділення Малої академії наук України; Іршавська райСЮТ; загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів; учениця 10 класу; с. Білки Іршавського району

Науковий керівник: Мондяк Ольга Іванівна, керівник секції «Хімія»

Виробництво ковбасних виробів не обходиться без різних хімічних добавок, а також без натрій нітриту, який є небезпечним для здоров'я людини.

Мета науково-дослідницької роботи: вивчити біохімічну природу нітритів та натрій хлориду і визначити їх кількісний вміст в ковбасних виробах різних виробників, які споживаються людиною щоденно, а особливо  дітьми дошкільного і шкільного віку та чи відповідають вони вимогам діючим нормативно-технічних документів (ДСТУ).

         Завдання науково-дослідницької роботи були:

  1. Провести аналіз наукової та навчальної літератури з вибраної теми;
  2. Розглянути  природні та антропогенні  джерела нітратів і нітритів;
  3. Показати який вплив роблять  нітрити на здоров’я людини;
  4. Ознайомитись з методами якісного та кількісного визначення натрій хлориду і нітритів. Експериментально визначити та порівняти їх вміст у ковбасах різних виробників.
  5. Узагальнити результати дослідження та сформулювати висновки по роботі.

Аналізуючи отримані дані, можна зробити висновок, що у шести досліджуваних напівкопчених ковбасних виробах виявлено вміст хлоридів та нітритів, які не перевищують норму згідно діючих нормативних документів. Тільки у напівкопченій ковбасі «Галицькій» виявлено незначне перевищення вмісту нітритів 0,0052 % (+0,0002 %) і вона не відповідає ДСТУ 4591: 2006 «Ковбаси варено-копчені». А також мною було проаналізовано, що тільки один вид  ковбаси «Львівська» («М'ясний дар») виготовляється згідно ДСТУ, а всі інші зразки виготовляються по ТУ, які виробництво саме для своєї продукції і розробляє. Потрібно бути обережними при виборі виду ковбаси, яка виготовлена по ТУ. І коли ми будемо дотримуватися цих критеріїв, то може, буде менше отруєнь, пов'язаних з нітратами та нітритами. Це і буде, як я вважаю, фундаментом для покращення нашого з вами здоров'я.

Тези | Переглядів: 630 | Додав: Phobos | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

Відділення філософії та суспільствознавства

  Тези

до науково-дослідницької роботи «Історія релігії та приходських храмів с. Локіть Закарпатської області»

Шестак Нелі Вікторівни, Іршавська філія Закарпатського територіального відділення МАН України, учениці 11 класу Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею Іршавської районної ради

Історія малих сіл Іршавщини – це в першу чергу історія розвитку релігії. В середні віки храм у селі мав не тільки сакральний, духовний зміст, а й свідчив про статус населеного пункту. Навколо нього формувалося не лише духовне, культурно-мистецьке, освітнє, а й в значній мірі – господарське та політичне життя.

Тому вивчення історії розвитку релігії та дослідження історії побудови і функціонування церков сприяє новому баченню деяких моментів історичного та культурного процесів у нашому краї.

Дослідження історії вже втрачених храмів не дає їм канути у забуття. На сьогодні шедеври давньої церковної архітектури Закарпаття, які не мають аналогів у світі, продовжують зникати. Вивчення та поширення історії залишених поза увагою церков є першим кроком до їх порятунку, що із часом стає дедалі актуальнішим.

Дана робота має на меті відтворення історії релігії та церков с. Локіть, що є великим кроком, який зближує нас з кінцевим задумом, а саме написання історії релігії та церков Іршавщини.

Отож, наші завдання полягали в дослідженні матеріалів Мукачівської греко-католицької Єпархії,праць істориків і статистів минулих століть та істориків новітнього часу і літературних джерел в спектрі нашої теми. Також потрібно було опрацювати документи, рукописні тексти, дослідити покрайні написи стародруків, які збереглися в церкві. Робота містить огляд цієї джерельної бази.

Провівши аналіз і синтез одержаних даних, ми їх систематизували та звели у структуровану хронологічну таблицю, що дозволило значно спростити дослідження. Ця таблиця слугуватиме і у наступних розвідках.

Результати опрацювання літературних джерел, викладені в першому розділі, є описом історичної, господарської і релігійної ситуації та картини побудови церков в Березькому комітаті Мукачівської домінії досліджуваного періоду.

Основна частина містить відтворену історію заснування села Локіть, спорудження в ньому церков, їх функціонування та пов’язану з ними історію сільської громади.

Таким чином, зроблено значний внесок не лише в історію місцевої парафії, а й в деталізацію історії церков та релігійних громад Закарпаття в цілому. Результати напрацювань проливають світло на побудову і діяльність церков; шляхи придбання до храмів богослужбової літератури та розвиток релігійної свідомості і культури поліетнічного населення села, збагачуючи та доповнюючи релігієзнавчі та краєзнавчі дослідження Закарпаття.

Тези | Переглядів: 607 | Додав: Phobos | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

Відділення філософії та суспільствознавства

                  Тези

до науково-дослідницької роботи «Професійна орієнтація - один з етапів формування готовності учнів до успішного вибору професії» Сакаль Ярослава, Закарпатське територіальне відділення Малої академії наук України; Іршавська райСЮТ; Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею, учениця 11 класу; с. Ільниця Іршавської районної ради.

Науковий керівник: Яцканич Ганна Петрівна, керівник секції «Соціологія»

Проблема вибору професії завжди була актуальною і тим більше, залишається такою в сучасних умовах. Яку професію обрати – одне з головних завдань у житті кожної людини. З причини незнання правил вибору професії, ситуації на ринку праці, відсутності практичного досвіду професійної діяльності молоді люди обирають професію, яка не відповідає їх інтересам, нахилам та вподобанням. Особливо значущою є проблема набуття учнями адекватних знань про певний рід професійної діяльності, власні можливості оволодіння нею. Правильний вибір професії - один з основних кроків людини на шляху до життєвого успіху. Це – основний чинник морального задоволення, позитивної самооцінки, високої продуктивність праці.

Метою наукової роботи є дослідити та проаналізувати основні аспекти профорієнтаційної роботи з учнями у навчальних закладах.

Об’єкт дослідження – профорієнтаційна робота зі старшокласниками.

          Предметом дослідження є формування готовності учнів до вибору успішної професії.

Завдання:

  • вивчити особливості старшого шкільного віку;
  • проаналізувати значення профільного навчання в загальноосвітній школі у профорієнтаційній роботі
  • виокремити основні форми і методи профорієнтаційної роботи з випускниками;
  • визначити мотиваційні фактори формування професійної спрямованості випускників загальноосвітніх навчальних закладів;
Тези | Переглядів: 591 | Додав: Phobos | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

Відділення наук про Землю

Тези

до науково-дослідницької роботи «Стан та перспективи розвитку сільського зеленого туризму в    Іршавському районі» Бакуліна Анастасія Михайлівна;

Закарпатське територіальне відділення МАН України

Іршавської районної ради, учениці 10-го класу ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Великий Раковець  Іршавського   району

Науковий керівник Роман Світлана Іванівна

Проблема розвитку сільського туризму в Закарпатті набула особливої актуальності останніми роками. Організація відпочинку на селі має надзвичайно позитивний вплив на економіку та екологію регіону за рахунок використання наявного приватного житлового фонду, розширення сфери зайнятості сільського населення та можливостей реалізації на місці продукції особистого селянського господарства, забезпечення туристів екологічно чистими продуктами харчування та збереження природи внаслідок зниження антропогенного тиску.

Основною метою нашого дослідження є з’ясувати стан розвитку сільського зеленого туризму в Іршавському районі Закарпатської області та запропонувати картосхеми об’єктів сільського зеленого туризму на Іршавщині.

 Реалізація мети дослідження вимагає виконання ряду завдань:

  • провести дослідження туристичної привабливості Іршавського району;
  • вивчити основні діючі об’єкти сільського зеленого туризму на Іршавщині;
  • з’ясувати думку населення щодо розвитку сільського зеленого туризму  в Іршавському районі;
  • розробити картосхеми «Садиби сільського зеленого туризму Іршавського району» та «Об’єкти сільського зеленого туризму в Іршавському районі».

Об᾿єкт дослідження: розвиток сільського зеленого туризму в Іршавському районі Закарпатської області. Предмет дослідження: стан розвитку сільського зеленого туризму в Іршавському районі Закарпатської області.

Наукова новизна дослідження полягає в тому, що проведено аналіз стану діючих об’єктів сільського зеленого туризму на Іршавщині та на основі отриманих даних створено картосхеми «Садиби сільського зеленого туризму Іршавського району» та «Об’єкти сільського зеленого туризму в Іршавському районі».

В ході проведеного дослідження встановлено, що Іршавський район багатий на історико-культурні та природні пам’ятки, що сприяє розвитку сільського зеленого туризму даного регіону.  

Тези | Переглядів: 605 | Додав: Phobos | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

                                             Відділення наук про Землю                                           

Тези

до науково-дослідницької роботи Стратовулкан Дехманів

Шкіря Яна, Закарпатське територіальне відділення Малої академії наук України; Іршавська райСЮТ; Смологовицька загальноосвітня школа  І-ІІ ступенів; 8 клас; с. Смологовиця; науковий керівник: Глеба Ярослав Федорович, керівник секції Географія та ландшафтознавство.

Науково-дослідницька робота побудована на дослідженні переважно геолого-геоморфологічної ситуації на згаслому стратовулкані Дехманів.

Метою роботи є прагнення вивчити геологію та тектоніку стратовулкану Дехманів, періоди активності, сучасний фізико-географічний стан території, вплив людини на природу, перспективи створення геопарку.

Актуальність теми дослідження полягає у тому, що вулкан маловивчений, а сучасний вплив людини, - вирубка лісів та видобуток корисних копалин (андезитів та андезито-дацитів) призводить до пошкодження цінних геолого-геоморфологічних пам’яток природи.

Завданнями науково-дослідницької роботи є: дослідити тектонічну та геологічну стратовулкану Дехманів; визначити час та етапи формування стратовулкану; визначити сучасний геолого-геоморфологічний та екологічний стан території; дослідити ступінь пошкодження геолого-геоморфологічних пам’яток природи; показати доцільність створення геопарку “Вулканічні Карпати” та місце вулкана Дехманів у його структурі.

Висновок з теми дослідження такий: вулкан Дехманів є класичним конічної форми стратовулканом, який мало досліджений; утворений стратовулкан в неогеновому періоді; складений андезитами, андезито-дацитами, частково базальтами та їх туфами: гутинської (панон-левантин) та бужорської (левантин) світ, які сильно змінені екзогенними силами Землі; численні джерела мінеральних та термальних вод є свідченням про активні геологічні процеси в минулому; для збереження унікальних геолого-геоморфологічних пам’яток природи варто створити геопарк «Вулканічні Карпати» частиною якого стануть цінні геологічні об’єкти вулкану Дехманів.

 

Тези | Переглядів: 670 | Додав: Phobos | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

Відділення історії 

 Тези

до науково-дослідницької роботи “Вплив українського козацтва на національно-визвольні рухи Закарпаття, безсмертність та безперервність козацького духу крізь епохи історії” Кузьма Адріана Іванівна; Закарпатське територіальне відділення Малої академії наук України; Іршавська райСЮТ; Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, 10 клас; м. Іршава; наук. керівник: Воскобійник М.О., керівник секції “Історія України”.

Мета дослідження полягає у визначенні ступеня впливу українського козацтва на визвольні рухи  Закарпаття та їх значення для національної ідеї сучасної України.

Актуальність теми даної науково-дослідницької роботи полягає в надзвичайному впливі козацтва на історію української нації і на процес формування національної свідомості українців, в тому числі і закарпатців. Саме козацтво сприяло накопиченню досвіду боротьби та служило і служить прикладом для майбутніх поколінь борців за державність, честь і гідність українського народу. Все це є мало дослідженим, тому і актуальним.

Завдання: дослідити вплив українського козацтва на національно-визвольні процеси на Закарпатті; проаналізувати  значення українського козацтва у міжнародних відносинах XVI - середини XVII століття і тим самим ще раз підтвердити його роль у визвольній боротьбі Закарпаття,  показати безсмертність ідеї козацтва крізь епохи історії, визначити роль українського козацтва у піднесенні національної свідомості українців у боротьбі за державність, гідність і честь народу у наш час.

Отже, тематично історія українського козацтва охоплює безліч різнопланових сюжетів. Вона багатогранна, як саме його життя. Козацтво — це не лише суспільний стан з особливим способом життя, не лише самобутнє військове формування з тільки йому притаманним хитросплетінням дипломатичних відносин з близькими і далекими сусідами. Козацтво було неповторною моделлю суспільного розвитку з оригінальним соціально-політичним устроєм, своєрідним побутом, традиціями, етичними і правовими нормами та інститутами, культурою, фольклором. У роботі наведено факти з історичних джерел про величезний вплив українського козацтва на національну свідомість закарпатців, про безсмерття ідеї козацтва, про роль  козацтва у піднесенні національної свідомості українців у наш час. Ця сторінка історії рідного краю досліджена дуже мало. І тут широке поле діяльності для науковців.

Тези | Переглядів: 558 | Додав: Phobos | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

Відділення історії

Тези

до науково-дослідницької роботи «Близькосхідна криза і палестинська проблема у другій половині ХХ – на початку ХХІ ст.»; Костак Яна Іванівна; Закарпатське територіальне відділення Малої академії наук України; Іршавська райСЮТ; Вільхівська загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів 10кл.; с. Вільхівка;

науковий керівник: Рацин Марина Іванівна, керівник секції «Всесвітня історія».

   Актуальність дослідження даної проблеми полягає в тому, що незважаючи на численні спроби мирного розв’язання Близькосхідного конфлікту, арабо-ізраїльське збройне протистояння на території Ізраїлю і Палестинської національної автономії, а також  на територіях прилеглих держав триває. Цей конфлікт є одним із гострих, тривалих і важковирішуваних міжнародних конфліктів сучасності.

Метою роботи є висвітлення досліджень проблеми близькосхідної кризи і палестинської проблеми, що дозволить проаналізувати причини виникнення даної проблеми, зародження і суть арабо-ізраїльського конфлікту, причини загострення кризи на початку третього тисячоліття. Це дасть можливість глибше розкрити питання про причини близькосхідної кризи і палестинської проблеми, пошуку шляхів її вирішення.

    Для досягнення поставленої мети моїм завданням є:1)визначити суть близькосхідної кризи і палестинської проблеми; 2) розглянути проблеми палестинських біженців; 3) проаналізувати діяльність ОВП та її роль у вирішенні конфлікту; 4) простежити особливості миротворчого процесу наприкінці ХХ – на початку ХХІ ст., зокрема дати характеристику діяльності у цьому напрямку міжнародних співтовариств та лідерів держав.

 Таким чином, опрацьований матеріал дає підстави зробити певні висновки: питання палестинських біженців залишається відкритим; арабо-ізраїльське протистояння породило тероризм у всьому світі, жертвами якого стають невинні люди; незважаючи на мирний процес на Близькому Сході щодо врегулювання палестинської проблеми, остаточне вирішення цього складного питання залишається відкритим.

Тези | Переглядів: 668 | Додав: Phobos | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

Відділення історії

Тези

до науково-дослідницької роботи «Фортеці Боржавської долини» Сокач Ірина Романівна;

Закарпатське територіального відділення Малої  академії наук України, учениця  11   класу Іршавської  загальноосвітньої школи І – ІІІ  ст. №1 Іршавської районної ради

Науковий керівник: Коровська Наталія Євгенівна, вчитель історії Дунковицької загальноосвітньої школи І – ІІ ст. Іршавської районної ради

Зрозуміти історію держави у повному контексті без вивчення історії окремих населених пунктів не тільки не можливо, але і неправильно, адже мікроісторія важлива складової великої історії. Тому ми вирішили продовжувати попередню тему – дослідження замків, які розташовані на території сучасної Іршавщини. Минулого року ми детально розглянули історію Бронецького замку, а тепер вирішили дослідити замки-укріплення, що розташовані у селі Довге.

Відомо, що у цьому населеному пункті існувало дві фортеці – одна належала феодальному роду Довгаїв і діяла до 1514 р., а друга, більш відома як палац графа Телекі, веде свій відлік з другої половини XVIII ст. Є документальні підтвердження про ці фортеці, але жодні спеціальні дослідження ніколи не проводились. 

Про перший замок збереглося дуже мало свідчень і єдиним свідком існування укріплення є невеликий пагорб, земляні вали та залишки мурованої стіни, що розташовані біля річки Регуляція на території старого римо-католицького та єврейського цвинтаря. Друга фортеця, побудована у стилі бароко, знаходиться у центрі сучасного села і відома усім як садиба фортечного типу. Цікаво, що архітектурний комплекс палацу-фортеці створювався протягом кількох десятиліть, а в центральному дворику збереглося декілька липових дерев, що є ровесниками укріплення. Хоча замковий палац майже повністю зберігся та на превеликий жаль він знаходиться у незадовільному стані.

Мета дослідження: дослідити історію довжанського замку Довгаїв та замку – палацу графа Телекі  і запропонувати туристичний шлях до фортець Боржавської долини.

Завдання роботи випливають із поставленої мети:

  • зібрати воєдино всю наявну інформацію стосовно замку-укріплення Довгаїв;
  • розкрити історію будівництва та охарактеризувати замок – палац графа Телекі;
  • розробити туристичний маршрут по  замках Боржавської долини.

Предметом даного дослідження виступає історія замків Закарпаття.

Об’єктом є довжанський  замок феодального роду Довгаїв та замок-палац графа Телекі.

Робота над даним дослідженням тільки перший крок у цікавому та потрібному дослідженню з історії місцевих населених пунктів, які значною мірою доповнять історію нашого району та краю.

Тези | Переглядів: 577 | Додав: Phobos | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

Відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства

відділення мовознавства

Тези

до науково-дослідницької роботи  «Велич і моральна краса героїв оповідання М.Шолохова «Доля людини»

Петровцій Аліна Рустамівна; Закарпатське територіальне відділення МАНУ; Іршавська райСЮТ; Іршавська гімназія; 9 клас; м. Іршава; науковий керівник Чедрик Сніжана Петрівна, керівник секції «Російська література»

Вивченню творчості М.Шолохова присвячено багато робіт. Серед них слід виділити праці таких дослідників, як Ф.Бірюкова, А.Огнєва, В. Назарця, М.Сойфера, Л.Якименка, А.Хватова та ін..

Однак, зважаючи на те, що нам вдалося відшукати невелику кількість наукових робіт, присвячених вивченню творів письменника про війну, тема нашої роботи «Велич і моральна краса героїв оповідання М.Шолохова «Доля людини» є малодослідженою, а тому актуальною.

Об’єктом нашого дослідження стало оповідання Михайла Шолохова «Доля людини».

Предметом дослідження роботи є історія написання, особливості композиції та жанру твору, наявність двох оповідачів та своєрідність часового простору, а також високі моральні якості звичайних, простих людей та незламність їх характеру.

Мета роботи: виявити і констатувати оптимізм і гуманізм героїв оповідання та їх волю до життя.

Дана робота присвячена визначенню літературознавчої оригінальності оповідання «Доля людини», звеличенню морального світу воїна, його мужній поведінці на війні та волі до життя.

 Вибір теми не випадковий. Основною причиною обрання даної теми  став наш особистий інтерес до творчості М.Шолохова. Крім того, тема війни, яка є провідною у творчості письменника, є вічною в літературі будь-якого народу і викликає інтерес у багатьох поколінь та представників різного віку. Особливо актуальною вона є зараз, коли на Сході України гинуть кращі з кращих синів та дочок Батьківщини.

Тези | Переглядів: 575 | Додав: Phobos | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

1-14 15-28 29-39
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2025