.
Звіт роботи гуртка «Паперопластика»
За І семестр 2016 – 2017 н. р.
Одним із актуальних завдань сучасної освіти є розвиток творчого, нестандартного, просторового мислення та застосування його у практичній діяльності. І чим раніше діти будуть залучені до цього процесу, тим легше вони в подальшому будуть стверджуватися, як особистості, проявляти творчий індивідуальний потенціал.
Метою навчальної програми є формування ключових компетентностей особистості засобами паперопластики.
Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей: пізнавальна – оволодіння знаннями про папір, його виробництво, види, властивості, способи конструювання з паперу; практична – формування практичних умінь і навичок роботи з папером; виготовлення поробок у різних техніках , застосування основних прийомів роботи; Творча – забезпечення розвитку просторового та логічного мислення, уяви та фантазії, формування творчої особистості, емоційний, фізичний та інтелектуальний розвиток. Соціальна – розвиток позитивних якостей особистості: працелюбність, самостійність, наполегливість.
На гуртку «Паперопластика» займаються вихованці середньої вікової категорії, 12 гуртківців. На протязі І семестру було проведено конкурси, виставки та масові заходи такі як: проведення конкурсу на краще знання базових форм і виготовлення виробів із них; проведено виставку робіт на тему: «Базові форми» (човник, шапочка); екскурсія до новорічної ялинки. Відбулася підсумкова виставка дитячих паперових виробів на різні теми, виготовлені за період І семестру.
На гуртках діти підвищують свою майстерність, розвивають свої творчі здібності та навички самостійного мислення. Діти з задоволенням відвідують гуртки.
Звіт роботи гуртка «Юних фотоаматорів»
за І семестр 2016 – 2017 н. р.
Метою програми гуртка є формування компетентностей особистості засобами фотоаматорства. Основні завдання які поставив перед собою гурток юних фотоаматорів це: оволодіння основами фотографії, знаннями про різні жанри фотографії, ознайомлення з процесом фотографування; формування практичних умінь і навичок роботи в різних жанрах фотографії, з різним обладнанням фотолабораторій, набуття досвіду класної творчої діяльності, розвиток здібностей, художнього смаку, творчої уяви, фантазії;
Задоволення потреби особистості у творчій самореалізації; формування інтересу до техніки і мистецтва, позитивних якостей емоційно вольової сфери ( уважність, наполегливість, доброзичливість, охайність і старанність у роботі).
На протязі першого семестру у гуртку юних фотоаматорів вихованці брали участь у конкурсах і виставках. Відбувся всеукраїнський конкурс За нашу свободу, в якому взяла участь вихованка гуртка Поляк Вікторія, за роботу «Я хочу миру» отримала третє місце на обласному етапі конкурсу, та перше місце на всеукраїнському етапі. Також відбувся обласний бліц конкурс юних фотоаматорів у м. Ужгород, на якому Барна Олександра учениця 11 класу та Поляк Вікторія учениця 9 класу зайняли третє командне місце. На базі Іршавської районної станції юних техніків відбулася вмставка-конкурс з покидькового матеріалу, на яку вихованки Кебелеш Марина, Шандра Руслана та Дубанич Аміна представили роботу «подорож пінгвінів» за яку отримали третє місце у районному конкурсі.
Майже кожного тижня на заняттях юних фотоаматорів проводяться різноманітні масові заходи такі як: Екскурсія на природу для практичного фотографування осінніх пейзажів; екскурсія на тему: різновиди фотографування (пейзаж, портрет, група, рухомі об’єкти); екскурсія для засвоєння поняття про жанри фотографії ( пейзаж, портрет, пам’ятки архітектури). Заняття на природі, такі як: похід у ліс для фотографування пейзажів з різних точок зйомки, практичні заняття проведені у різних природніх умовах. Проведено виставку виготовлених фоторобіт на тему «Осінні пейзажі» та підсумкову виставку дитячих фотографій.