Середа, 08.01.2025, 11:03
Вітаю Вас Гость | RSS

Науково-технічній відділ Іршавського райЦПР

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рацин Марина Іванівна

Секція «Всесвітня історія»

  Секція «Всесвітня історія» при Вільхівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Кількість груп – І (14); ІІ (12)

   Основною метою секції «Всесвітня історія» є: поглиблене вивчення історії країн Європи, Азії, Африки й Америки; та залучення вихованців до наукових досліджень актуальних проблем всесвітньої  історії.

 Завданнями є:

 - ознайомлення вихованців з особливостями історичного пізнання та історичною свідомістю;

  •  - вивчити особливості розвитку народів Єгипту і Месопотамії, Індії і Китаю, Греції та Риму, Європи;
  •  
  •  - проаналізувати особливості соціально-економічного, політичного та культурного розвитку держав;
  •  
  •  - сприяти формуванню вміння висловлювати судження щодо історичних подій, що розглядаються;
  •  - удосконалювати навички опрацювання історичних джерел;
  • залучити вихованців до наукового дослідження проблем окремих аспектів всесвітньої історії.

   На заняттях вихованці поглиблено вивчають історію, працюють з історичною літературою, займаються науково-дослідницькою діяльністю. Окрім екскурсій до музеїв, історичних місць у процесі роботи учні працюють з матеріалами бібліотеки, документами, ресурсами Інтернету.

    Кожного року вихованці беруть участь у тижні правових знань, який проводиться у Вільхівській ЗОШ І-ІІІ ст. та круглому столі присвяченому Карпатській Україні. Вже другий рік поспіль вихованці беруть участь у 

круглому столі, що проходить в Іршавській рай СЮТ. Так, 11 грудня 2014 р. відбувся круглий стіл на тему «Україна – наш спільний дім» у якому взяла участь Костак Тетяна і виступила з доповіддю на тему «З Україною в серці (Українська діаспора)».

    Вихованці секції беруть участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої Академії наук. У 2013 р. вихованка секції Боршош Мар’яна, представила науково-дослідницьку роботу на тему: «Становлення та розвиток дисидентського руху в СРСР» і на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України зайняла І місце і представляла Закарпатську область на ІІІ етапі, що проходив у місті Києві. В 2014 р. Боршош М. представила науково-дослідницьку роботу на тему: «Проблема боротьби з міжнародним тероризмом у ХХІ ст.» і на ІІ етапі виборола ІІІ місце. 

  Цікаві факти з історії, про які мало хто знає

Давайте сьогодні дізнаємося трохи більше про власну історію – у наведеній нижче добірці є цікаві факти, які ніяк не пов’язані між собою. Вони беруться з різних епох, але від цього все тільки цікавіше.

1. За часів Першої династії Стародавнього Єгипту, членів сім’ї та слуг замуровували в гробниці (ще не в пірамідах) разом з мертвим фараоном. Вважалося, що всі вони будуть допомагати фараону після того, як той потрапить до богів, в потойбічний світ.

2. У Стародавньому Римі існував дивний звичай – якщо хтось вбивав чийогось батька, то злочинця топили в мішку, куди також поміщали змію, собаку і півня. Сенс цього обряду незрозумілий в наш час – хто-небудь може припустити, чому і як з’явився такий звичай?

3. Олександр Македонський винайшов цікаву технологію стеження за власним військом (цей спосіб використовується і сьогодні) – він читав листи солдатів, які ті писали рідним. З них і дізнавався, хто ж настроєний проти нього.

4. Останній раз кавалерію застосовували за часів Другої Світової – ця практика була припинена після того, як 2000 кінних монголів були направлені на піхотний підрозділ німців. Що сталося в результаті? Жоден німець не був убитий, зате вся кіннота полягла.

5. Перша жінка-полісмен стала такою в 1910 році. Її звали Еліс Стебіінс Уеллс. Зрозуміло, що у жінок тоді не було власної форми, і Еліс створила собі форму сама. Офіційна форма для жінок-поліцейських була введена через чотири роки після того.

6. У 1700 році в Парижі виникла дивна мода – коли жінки виходили на вулицю в погану погоду, вони одягали капелюшки з … громовідводами. Зрозуміло, що це була не найкраща практика, в результаті кількість нещасних випадків із-за попадання блискавки тільки збільшилася.

7. У 3100-3050 рр. до нашої ери в Стародавньому Єгипті панував перший фараон, Менес. Саме про нього жерці говорили, що фараон є спадкоємцем богів, які й призначають фараонів володарями всього Єгипту.

У світі цікавого

Тільки в 1992 році Ватикан офіційно визнав, що Земля не є нерухомим тілом і справді обертається навколо Сонця, а у середні віки папа римський відлучив від церкви щурів (вони спричинили жахливу епідемію чуми).

 Ви ніколи не задумувалися, звідки походять назви титулів правителів?

*Король - варіація імені Карла Великого

*Імператор - іменник до латинського дієслова "imperare" - керувати. Тобто, імператор - керівник

*Кайзер, цар, цісар - цезар. Більшість римських імператорів мали титул "Цезар" (Гай Юлій Цезар Октавіан Август, Гай Юлій Цезар Август Германік та ін.), який згодом трансформувався в інші слова.

*Фараон - грецьке спотворення єгипетського "per-oh", тобто "великий дім"

*Халіф - з арабської, "заступник"

*Султан - цим словом в Корані позначалася влада

*Принц - з багатьох мов перекладається як "перший"

Людовику XVІ пророчили, що він помре 21 числа. Переляканий король 21 числа кожного місяця сидів, замкнувшись у своїй спальні, нікого не приймав, не призначав ніяких справ. Але обережності виявилися марні! 21 червня 1791 року Людовика і його дружину Марію-Антуанетту заарештували. 21 вересня 1792 року у Франції була проголошена республіка й скасована королівська влада. А 21 січня 1793 року Людовика XVІ стратили. 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2025