Четвер, 09.01.2025, 19:37
Вітаю Вас Гость | RSS

Науково-технічній відділ Іршавського райЦПР

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Тези

«Вирубування лісів як одна з головних причина повеней на Закарпатті»

Тези

до науково-дослідницької роботи

«Вирубування лісів як головна причина повеней на Закарпатті»

Пасулька Каріни Юріївни,

 учениці 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст.

с. Малий Раковець Іршавського району

Науковий керівник: Дорчинець Світлана Василівна, керівник секції

Тема вирубування лісів є однією з найактуальніших в наш час, так як відбувається самовільна, безперестанна, незаконна вирубка лісів, яка завдає значних економічних збитків нашій державі, одночасно підривається екологічна безпека, що призводить до непередбачуваних наслідків, а реальні розміри нанесених збитків не піддаються підрахункам. Поставленою метою нашої роботи є дослідити лісові насадження нашого регіону, визначити причину такого хижацького ставлення до лісових масивів, а також дізнатися причину катастрофічних повеней на Закарпатті за останні роки.

Вивчаючи наукову літературу, а також працюючи над даними Інтернету ми переконалися, що єдиною і головною причиною масових незаконних рубок є грошовий дохід від продажу деревини, і ніхто не задумується над тим до яких наслідків приводить таке масове і одночасне знищення деревини. А наслідки очевидні, починаючи з післявоєнного періоду, коли рубки проходили найбільш інтенсивно і масштабно, і до сьогодення частота повеней на Закарпатті збільшуються з кожним роком.  Яскравим прикладом, до чого можуть призвести неконтрольовані вирубки лісів та погоня за наживою, є екологічна катастрофа в Закарпатській області 1998, 2001 році, в результаті якої державі та громадянам нанесені не тільки величезні матеріальні збитки, але й привели до десятків людських жертв.

Якщо найближчим часом не припинити злочинну вирубку лісів, то вже недалекому майбутньому Україна опиниться на межі екологічної катастрофи, тим паче, що процеси в природі вже сьогодні мають незворотний характер.

Працюючи над даною роботою, ми дійшли до таких висновків:

1) ліси відіграють надзвичайно важливу і незамінну роль в природі, будучи «легенями» планети і регуляторами водного режиму, незважаючи на цю важливу роль лісових масивів, вони потребують охорони і раціонального використання, так як хижацькі вирубування не припиняються, а скарги людей відкидаються. Посадовці пояснюють це явище як санітарна рубка, хоча вирубуються зовсім молоді дерева;

2) ми переконалися, що вирубка лісів і є основною причиною повеней на Закарпатті, адже гори вже майже облисіли, якщо річки, що раніше вийшли з берегів, стримували дерева, то тепер бурхливий потік мчиться безперешкодно;

3) основною причиною масових і незаконних знищень деревини є дохід від продажу сировини, а так як гроші потрібні завжди, без втручання вище посадовців ця хижацька вирубка не припиниться, а призведе до екологічної катастрофи, тим паче, що процеси в природі вже сьогодні мають незворотний характер;

4)  керівництво України повинно розробити комплексну програму збалансованого сталого лісового господарства, заборонити проведення рубок головного користування і вивезення деревини за кордон строком на 10 років в усіх лісах, а особливо в природоохоронних зонах.

Майже у всіх передвиборних програмах парламентських виборів 2012 року були пункти про розширення рекреаційних зон і збереження лісових насаджень, побачимо, чи це лише пусті плітки, чи дійсно будуть створені програми по покращенню екологічної ситуації в Україні. Хоча результати помітні вже.

Не забуваймо, що проблема лісу є планетарною проблемою. Існування людства залежатиме, у першу чергу, від рівня збереженості лісів. Тому враховуючи вище сказане маємо визнати і постійно мати на увазі, що ліси Закарпаття є частиною лісової екосистеми України і являються народним багатством. Тому лісові екосистеми потрібно охороняти і постійно відновлювати та примножувати. Заслужімо ж на добру пам'ять нащадків і зробімо все можливе для продовження існування людства на планеті.

Категорія: Тези | Додав: Phobos (26.03.2013)
Переглядів: 2445 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2025