Неділя, 19.05.2024, 14:57
Вітаю Вас Гость | RSS

Науково-технічній відділ Іршавського райЦПР

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Тези

«Очищення стічних вод міста Іршави»

ТЕЗИ

«Очищення стічних вод міста Іршави»

 

Свида Злата Іванівна, учениця 10 класу Іршавської ЗОШ І-ІІІст. №2

Науковий керівник: Штефаньо Маріанна Петрівна, вчитель біології

вищої категорії, старший вчитель Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №2

 

Метою мого екологічного проекту було дослідження способів, методів та якості очищення стічних вод міста Іршави. Актуальність теми полягає в тому, що в нашому районі проблеми забруднення водних ресурсів та пошук шляхів їх розв’язання є одними з першочергових екологічних завдань, які потребують вирішення..

Об’єктами досліджень я обрала каналізаційні очисні споруди м.Іршави та стічні води, які поступають до них для очищення, а предметом вивчення — процес очищення стоків. Зміст роботи полягав у опрацюванні наукової літератури та інших джерел інформації з даної тематики, участі в екскурсіях на очисні споруди в с.Лоза, в Іршавську РайСЕС, зустрічі з представниками організацій, які відповідають за очищення стічних вод м. Іршави та контролюють його якість (Чегіль Н.М. — інженером – хіміком лабораторії каналізаційних очисних споруд м. Іршави та Симканич Н.А. — хімлаборантом РайСЕС) тощо.

Методи дослідження, які застосовувались в ході виконання роботи, такі: спостереження, порівняльно-описовий, пошуковий тощо. Були реалізовані такі завдання, які поставила перед собою,: 1) ознайомитись з найпоширенішими способами і методами очищення стічних вод; 2) дослідити процес та якість очищення стічних вод м.Іршави; 3) вивчити технічний стан очисних споруд міста Іршави тощо.

Проектна  робота включає три розділи. У першому описані найпоширеніші методи очищення стічних вод. Другий розділ містить характеристику роботи каналізаційно-очисної станції населеного пункту. У третьому розділі — про структуру очисних споруд міста Іршави, етапи очищення стоків у них,  технологічні вимоги щодо роботи очисних споруд та їх сучасний технічний стан тощо.

На основі зібраних матеріалів та результатів досліджень були зроблені такі висновки: 1) очищення стічних вод м. Іршави здійснюється на очисних спорудах, розташованих у с. Лоза; 2) стоки, які надходять до каналізаційно очисних споруд піддаються механічному й біохімічному очищенню, а на кінцевому етапі – хлоруванню, після чого очищену до технічного стану воду спускають в р. Іршавку; 3) якість очищення стоків на різних його етапах та безпечність для довкілля очищених вод  контролюють працівники лабораторії очисних споруд, Іршавська РайСЕС, обласна екоінспекція, Закарпатдержстандартметеослужба; 4) низький рівень технічного стану очисних споруд м. Іршави і неналежна увага до нього з боку керівних органів влади в майбутньому може призвести до важких екологічних наслідків.

Практичне значення проекту полягає у можливості поширення інформації про проблеми в роботі очисних споруд у ЗМІ для привернення уваги громадськості до них.

Категорія: Тези | Додав: Phobos (26.03.2013)
Переглядів: 1008 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024