Неділя, 19.05.2024, 14:45
Вітаю Вас Гость | RSS

Науково-технічній відділ Іршавського райЦПР

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Тези

«Мартинська Тріодь пісна – живий свідок історії християнства Закарпатського краю»

ТЕЗИ

до науково-дослідницької роботи «Мартинська Тріодь пісна – живий свідок історії християнства Закарпатського краю»

Цільо Анни Іванівни, учениці 11 класу ЗОШ I-III ст. с. Чорний Потік Іршавського району

Науковий керівник: Мороз Лілія Володимирівна, вчитель християнської етики.

Одним з виявів національно-культурного відродження незалежної України було зацікавлення її культурною спадщиною, в тому числі рукописами й стародруками. Не аби яке значення при вивченні стародруків має дослідження їхніх покрайніх написів – маргіналій. Вивчення стародруків та їх маргіналій  дає можливість отримати значний за обсягом джерелознавчий матеріал, який може бути використаний в різноманітних гуманітарних дослідженнях.

Однак до останнього часу стародруки в Україні вивчалися дуже мало. В тому числі і Закарпатські, особливо ті, що ще до тепер зберігають і використовуються в храмах. Дослідження стародруків та їх маргіналій на Іршавщині започаткувала директор Дунковицької ЗОШ І-ІІ ст. Наталія Євгенівна Коровська. Своїм дослідженням ми продовжуємо почату нею справу, взявши предметом свого вивчення Тріодь пісну з церкви села Крайня Мартинка Іршавського району.

Обстеживши цю книгу і розшифрувавши більшість її маргіналій, ми здобули коштовне джерело історичних відомостей, які можуть бути використані і в подальших дослідженнях. Праця потребувала різносторонніх знань.

В роботі коротко викладено деякі дані з частини літературних джерел, якими ми скористувались в дослідженнях. Подано повний опис Тріоді пісної, як стародруку кінця ХVІІ століття. На основі порівняння з іншими, опис яких змогли знайти в доступних нам каталогах, ми зробили певні висновки про її походження. Опираючись на факти, отримані з розшифрованих маргіналій, ми описали зовсім не відомі досі події, які відбувалися в ХVІІІ столітті в житті наших предків, чим збагатили історію нашого краю, яку відкривають нам нерозвідані досі джерела , сховані в церковних стародруках. Результати наших і подальших досліджень в галузі маргіналістики займуть чільне місце серед матеріалів нашого народного історико-краєзнавчого музею.

Категорія: Тези | Додав: Phobos (26.03.2013)
Переглядів: 773 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024