Неділя, 19.05.2024, 13:24
Вітаю Вас Гость | RSS

Науково-технічній відділ Іршавського райЦПР

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Тези

«Гамора- історична та культурна пам’ятка ковальського виробництва XVIII-XIX століття»

Тези

до науково-дослідницької роботи «Гамора- історична та культурна пам’ятка ковальського виробництва XVIII-XIX століття»

Метеньканич Василь Васильович, учень 11 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів,села Лисичова Іршавського району

Науковий керівник: Петровці Ольга Дмитрівна, вчитель української мови та літератури, категорія: вища, звання: старший вчитель.

Об’єкт  дослідження – кузня «Гамора», єдина діюча в Європі водяна кузня, архітектурна  пам’ятка  ХVІІІ-ХІХст., пам’ятка ковальського виробництва, принцип її дії, історія розвитку.

Розглядаючи майже трьохсотлітню історію кузні, можливо виявити й проаналізувати загальні та суто специфічні для нашого села явища. Разом з тим, дивлячись у минуле, можна зрозуміти сьогодення та в певній мірі передбачити майбутнє гірського  населеного пункту.

Актуальність такого дослідження обумовлюється зростанням інтересу людства до своїх духовних джерел, традицій, історичної та культурної спадщини. Вони повинні зайняти сьогодні не останнє місце у формуванні цивілізаційної культури. Вивчення традицій, побуту, історичного минулого нашого народу є важливою складовою національного відродження української  нації. У часи відродження національної культури необхідними є і знання історичних памяток архітектури, що мали місце в минулому.

   Мета даного дослідження полягає в тому, щоб на основі сукупності архівних джерел, опублікованих наукових праць та спогадів старожилів вивчити історію створення кузні, принцип  її роботи, значення Гамори у національному відродженні нашого народу, культурному житті мешканців села Лисичова.

Категорія: Тези | Додав: Phobos (26.03.2013)
Переглядів: 681 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024