Четвер, 02.05.2024, 18:38
Вітаю Вас Гость | RSS

Науково-технічній відділ Іршавського райЦПР

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мала академія наук

Хлібом та сіллю зустріли учасників Всеукраїнського семінару на Іршавщині

Хлібом та сіллю зустріли учасників Всеукраїнського семінару на Іршавщині

Днями в Іршаві в приміщенні Іршавського районного будинку дитячої творчості відбувся один з етапів 4-денного Всеукраїнського семінару-практикуму керівників територіальних відділень Малої академії наук України «Мала академія наук України в контексті сучасних освітніх реформ: синтез досвіду та інновацій». Програмою семінару було передбачено обговорення актуальних питань діяльності Малої академії наук України в сучасних умовах, ознайомлення з організацією роботи наукових відділень МАН, досвідом залучення учнівської молоді до науково-дослідницької діяльності у сільській місцевості. Учасниками заходу стали 22 керівників, методистів територіальних відділень МАН України із 21 області України та м. Києва. Гостями заходу приємно було побачити заступника директора з навчально-виховної роботи Національного Центру «Мала академія наук України» - Тетяну Пищеріну, Володимира Зомбора директора Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Магдалину Лукач завідувача відділу МАН Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Андрія Андрішко головного спеціаліста відділу освіти, Івана Терпая директора Іршавської районної станції юних туристів.

Робота семінару розпочалася з пленарного засідання в приміщенні Іршавського районного будинку дитячої творчості. Педагогів привітали т.в.о. голови райдержадміністрації Віктор Симканинець, начальник відділу  освіти Іршавської РДА Єлизавета Яцканич. Віктор Андрійович зауважив, що найбільшою з усіх цінностей світу є дитина. А виявлення та підтримка талановитих і обдарованих дітей та учнівської молоді є одним із пріоритетів освіти.  Єлизавета Михайлівна  ознайомила гостей з розвитком освіти Іршавщини, наголосивши на тому, що в системі позашкільного навчання Іршавська філія МАН України, безпосередньо, Іршавська районна станція юних техніків, яка координує роботу МАН в районі, має вагоме значення для розвитку творчого, інтелектуального потенціалу учнів та молоді регіону.

Директор Іршавського районного будинку дитячої творчості, Йолана Мельник, розповіла присутнім про зміст та форми роботи з обдарованими дітьми в закладі.

Досвідом створення освітнього середовища навчально-дослідницької діяльності Іршавської районної станції юних техніків поділився директор закладу Василь Бойко. Доповідач ознайомив педагогів зі структурою закладу, основними завданнями структурних підрозділів, детально розповів про напрями і форми роботи з дітьми та молоддю, поділився досвідом управлінської діяльності.

Тему основних аспектів організації дослідницької роботи і проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН у Іршавському районі розкрила завідувач відділенням науково-дослідницьких робіт Іршавської райСЮТ Марія Половка. Також у своєму виступі підвела підсумки діяльності Іршавської філії  МАН у минулому 2013 – 2014 н. р. та 2014-2015 н. р., детально проаналізувала сучасний стан та перспективи науково-дослідницької діяльності у системі Малої академії наук, визначила пріоритетні напрями співпраці у сфері розвитку підтримки та навчання обдарованої молоді.

Заступник директора з навчально-виховної роботи НЦ «МАНУ» Тетяна Пещеріна розповіла присутнім про педагогічні технології, що використовуються в навчально-виховному процесі МАН. За її словами, основними завданнями Малої академії наук є виявлення інтересу юнацтва до науково-дослідницької діяльності, створення умов для задоволення освітніх і соціокультурних запитів учнів, виховання свідомих громадян України. Також вручила співорганізаторам семінару подяки НЦ «Мала академія наук України» за педагогічний професіоналізм та значний особистий внесок справу виявлення і підтримки обдарованих дітей та молоді Малої академії наук України. Закликала усіх науковців у такий непростий для України час бути максимально об’єктивними і на таких самих засадах виховувати юних МАНівців. «Виховання в МАН здійснюється, перш за все, через доступ до всебічної об’єктивної інформації, якщо ми говоримо про історію та гуманітарні предмети. Це виховання реалізується через стимулювання дитини до вироблення власної думки, власних висновків, через свободу творчості, бачення і висловлення власних ідей. І саме ця свобода, помножена на вимогу бути об’єктивним, і є основним стрижнем МАН».

Наприкінці заходу педагоги, керівники наукових відділень обговорювали проблеми та перспективи навчального процесу, ділилися досвідом роботи з учнями МАН у регіонах, розглядали критерії успішного наукового дослідження. Чимало йшлося про те, що основним завданням освіти є не просто навчити, а виховати людину із власною точкою зору. Підбито підсумки спільної роботи, відзначено високий організаційний та науково-методичний рівень підготовки і проведення семінару.

Змістовною була культурна програма. Після завершення засідання, гості мали можливість відвідати історико-краєзнавчий музей, переглянути науково-дослідницькі роботи переможців ІІ-го (обласного) та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, ознайомитись з навчальними програмами, наших керівників секцій, що отримали призові місця у Всеукраїнському конкурсі на кращу методичну розробку.

Прощаючись, учасники висловили щиру подяку організаторам заходу за гостинність, отриманий досвід і нові знання, добрі враження та творче натхнення, науковий діалог і приємне спілкування. 

 

 

 

Марія Половка

Категорія: Мала академія наук | Додав: Phobos (07.12.2014)
Переглядів: 711 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024