30 січня відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у відділеннях мовознавства, фольклористики та мистецтвознавства, літературознавства.
Традиційно до складу журі секцій увійшли провідні науково-педагогічні працівники провідних вищих навчальних закладів Закарпаття, зокрема, Ужгородського національного університету, Закарпатського художнього тощо.
Члени журі, більшість із яких має багаторічний досвід роботи з учнівськими науково-дослідницькими роботами та в предметних комісіях конкурсу-захисту, відзначили підвищення рівня організації і технічного забезпечення конкурсу, високий рівень наукових робіт учасників конкурсу, зростання самостійності, оригінальності, новизни, актуальності досліджень.
Загалом у цьому році вихованці продемонстрували вищий рівень порівняно з минулим роком. Це стосується виконання робіт, аргументованості вибору теми, обґрунтованості результатів і висновків, володіння матеріалом на захисті.
З-поміж найкращих учасників в котре слід відзначити Вікторію Плиску, вихованку секції мистецтвознавства при Приборжавській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, яка зайняла І місце у ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, власне її робота присвячена дослідженню творчості поета Івана Шмулиги. «Конкурс-захист для мене – це передусім цікавий досвід спілкування з однолітками з однолітками. Я дуже потішена і задоволена, що тут опинилася. Кожна поїздка сюди – це насправді, щиро кажучи, свято. І свято не буденне, таке, що хочеться його завжди пригадувати», – поділилася враженнями юна дослідниця.
Друге місце зайняла Луканинець Уляна, учениця Вільхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, в секції німецької мови, досліджуючи етнокультурну специфіку німецьких фразеологізмів.
Третьою стала Причина Наталія, вихованка секції української літератури, тема роботи якої присвячена трагедії українського народу у романі Марії Матіос «Солодка Даруся». Хотілося б відзначити, що, у порівнянні з попереднім роком, цього разу небаченого розквіту досягли патріотизм і відчуття національної свідомості серед учнів. Звісно, це пов’язано з революцією духу.
Про розмаїтість почуттів ліричного героя у поезіях «панаєвського» циклу Миколи Некрасова досліджувала Брич Наталія, учениця 11 класу Іршавської гімназії, котра посіла ІІІ місце у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.
Юні дослідники повернулися додому з дипломами. Однак найважливіше досягнення учасників конкурсу – неоціненний науковий і життєвий досвід, який вони здобули в діалозі з однолітками і найкращими вченими рідного краю.
|