Під час засідання круглого столу було підбито підсумки роботи відділення науково-дослідницьких робіт у 2015-2016 н.р., з акцентовано увагу на проблемних моментах позашкільного навчального закладу, обговорені пропозиції щодо перспектив розвитку співпраці закладу з навчальними закладами району та ВНЗ області. Обговорювалися шляхи підвищення результативності та преміювання учасників ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України. Наукові керівники, які підготували переможців ІІ, ІІІ етапів конкурсу поділилися досвідом вибору актуальних, малодосліджених тем наукових робіт з молодими керівниками. У свою ж чергу вихованці закладу поділилися позитивними враженнями про здобуття перемоги у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт та налаштували на позитивний результат майбутніх юних науковців. Адже, переможці конкурсу-захисту, крім медалей та подарунків, протягом наступного навчального року отримують стипендію Президента України, а вступники-2016 ще й додаткові бали до загального конкурсного балу; також деякі виші гарантують їм право на першочерговий вступ. Однак усі фіналісти змагання незалежно від зайнятого місця одержують найвагоміший приз, що не вимірюється жодними матеріальними перевагами чи пільгами, – досвід. Кожен із них, починаючи від бажання здійснити наукове дослідження і закінчуючи його захистом у
столиці, пройшов свій урок самоствердження, яких у них ще попереду буде вдосталь.
Приємно відзначити, що вже своїх наукових доробках учні не лише осмислюють глобальні питання, а й пропонують шляхи розв’язання актуальних проблем рідного краю – від поліпшення екологічної ситуації, підвищення ефективності виробництв до необхідних змін у гуманітарній політиці. Переконані: ті, хто з юних літ працює задля розвитку своєї територіальної громади, стануть справжніми рушіями необхідних суспільних змін.
Під час підведення підсумків роботи засідання круглого столу запрошені гості подякували за невтомну роботу з юними дослідниками, адже це надзвичайно важка праця знайти серед великого числа допитливих очей майбутніх науковців і досягти з ними хороших результатів. Отже, ми переконані, що знання, здібності, наполегливість вихованців стануть запорукою майбутніх успіхів нашої країни.