22 юних слухачів відділення науково-дослідницьких робіт Іршавської районної станції юних техніків їх вчителі-наставники – наукові керівники, члени журі та запрошені гості 18, 19 січня 2017 року зібралися в приміщенні Іршавського районного Будинку дитячої творчості на І (районний) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
Начальник відділу освіти Є.М. Яцканич зазначила, що на конкурс подали наукові роботи кращі з кращих навчальних закладів району, аби продемонструвати свої знання, вміння та наукові відкриття. Саме, ці учні знають, що ніщо в житті не дається без зусиль, важкої праці. А людина, яка з дитинства навчилася долати перешкоди, допомагати іншим, перемагати власну лінь, може стати справжньою людиною, домогтися в житті того, чого хоче. То ж побажали нашим юним науковцям пам’ятати, що знання – це та велика сфера, велика сила, що стоїть вище життя, у якій саме життя знаходить свій зміст і своє покликання.
Заступник голови Іршавської районної ради В.М. Половка та радник голови Іршавської районної ради Ю.І.Фельцан зазначили, що запорукою найбільших успіхів у будь-якій сфері діяльності держави є наявність обдарованості та високого інтелектуального потенціалу нації. Саме тому в системі освіти ХХІ століття великого значення набуває робота з обдарованими, креативними, творчими дітьми. І не секрет, що лише творча особистість педагога є визначним фактором виявлення та розвитку можливостей вихованців, розвитку творчого потенціалу учнів. Саме такими завданнями – формування творчим педагогом творчої особистості учня та створення оптимальних умов для розвитку його здібностей і обдарувань у процесі пошуково-дослідницької діяльності.
Директор Іршаської районної станції юних техніків В.В.Бойко побажав учасникам конкурсу досягти високих результатів в науково-дослідницькій діяльності. Зазначивши, що випадкових перемог не буває. Адже, перемога у вищезазначеному конкурсі – це результат наполегливої праці учнів, а також фахової майстерності вчителів-наукових керівників, які діляться з учнями своїми багатими знаннями, навчають науково-дослідницькій роботі. М.Ю.Гудь, завідувач РМК відділу освіти побажала юним науковцям показати високий рівень знань з базових дисциплін та гідно презентувати свої наукові доробки.
Представниками журі було оцінено створення умов для проведення конкурсу, високий рівень підготовки дійсних членів відділення науково-дослідницьких робіт, актуальність та науковий підхід до тематики досліджень, високий професіоналізм наукових керівників.
Найвищими балами журі відмітило роботи:
учениці 11-го класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Кузьми Адріани («Криваві вибори у селі Білки 1906 року»);
учениці 11-го класу Приборжавської ЗОШ І-ІІІ ст. Плиска Вікторії («Фольклорні скарби Приборжавського»);
учня 9-го класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Палош Владислава («Спортивно-фізкультурний рух на Закарпатті в міжвоєнний період»);
учениці 10-го класу Осійської ЗОШ І-ІІІ ст. Юріни Марії («Антропогенний вплив на якість води річки Синявки в с. Осій Іршавського району»);
учениці 11-го класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Брич Вікторії («Пластиковим пляшкам не місце на смітнику»);
учениці 9-го класу НВК Смологовицької ЗОШ І-ІІ ст. Шкіря Яни («Стратовулкан Дехманів у структурі проектованого геопарку Вулканічні Карпати»);
учениці 9-го класу Білківської ЗОШ І-ІІІ ст. Поп Марії-Кароліни («Визначення вмісту нітратів у питній воді та вплив їх на організм людини»).
За підсумками конкурсу сформовано команду учнів, які вибороли призові місця у відповідних секціях, для участі у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, який відбудеться в січні - лютому 2017 року.
Тож бажаємо нашим юним науковцям нових перемог.
|