Днями до історико-краєзнавчого музею завітали вихованці секції «Історія України» (наук. кер. Воскобійник М.О.). Директор музею, Світлинець А.А., у хронологічному порядку познайомив учнів з історичним розвитком регіону. Екскурсію розпочав з експозиції епохи кам’яного віку (палеолітична стоянка у с. Малий Раковець), епоха бронзи і заліза (Лозянська гора, урочище Вацковець, городище Стремтура), виникнення укріплених слов’янських городищ (околиці сіл Білки, Арданово, Чорний Потік, Осій), епохи середньовіччя (руїни Броньківського замку) і виникнення сучасних поселень, періоду XVIII-XIX століть (заснування Імстичівського монастиря, повстання Ракоці і бій повсталих селян-курців біля с. Довге, будівництво Довжанського замку, заснування водяної кузні «Гамора» у с. Лисичово), розвиток регіону за часів Чехословацької республіки, проголошення незалежної держави Карпатська Україна, угорська окупація, прихід Червоної армії і утвердження радянської влади, новітній період і сьогодення.
Найбільшу увагу у вихованців привернули експонати новітньої історії України, які прибули прямо з місць бойових дій на сході країни - бронежилет, фрагменти розірваної ракети - «Град» та РПГ, кобура з пістолета, металеві ящики з-під патронів, осколки снарядів. Не обійшлося і без фотосесії - всі діти, без винятку, одягнувши на себе бронежилет, зробили фото на згадку.
Отже,під час проведеної екскурсії учні мали змогу більш детально дізнатися про історію рідного краю не лише минулого а й теперішнього, ознайомитися з цікавими експонатами – кам’яними знаряддями праці епохи палеоліту, старовинною булавою та залізною шаблею, монетами і паперовими грошима початку ХХ століття та ще багато іншого.
|