Вівторок, 30.04.2024, 03:38
Вітаю Вас Гость | RSS

Науково-технічній відділ Іршавського райЦПР

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » На допомогу керівнику секції

Умови проведення Всеукраїнського інтерактивного конкурсу “МАН-Юніор”

Умови проведення

Всеукраїнського інтерактивного конкурсу "МАН-Юніор” 

1. Загальні положення 

1.1. Всеукраїнський інтерактивний конкурс "МАН-Юніор” (далі – Конкурс) проводиться щорічно для учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів і вихованців позашкільних навчальних закладів відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом МОНмолодьспорту від 22.09.2011 № 1099 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2011 за № 1318/20056.

1.2. Конкурс проводиться як пропедевтичний щодо діяльності учнів у Малій академії наук України (далі – МАН), підготовки до участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

1.3. Мета та завдання Конкурсу:

- виявлення та підтримка обдарованої учнівської молоді;

- залучення школярів до поглибленого вивчення окремих дисциплін;

- залучення учнів середнього та старшого шкільного віку до науково-дослідницької діяльності в гуртках і секціях наукових відділень МАН;

- поглиблення, структурування знань учнів, забезпечення інтеграції навчальних дисциплін і практичної спрямованості школярів при вивченні основ фізико-математичних, технічних, природничих і суспільно-історичних наук для формування їх наукового світогляду;

- активізація науково-дослідницької, винахідницької, конструкторської, пошукової діяльності школярів;

- стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді.

1.4. Організатори Конкурсу – Національний центр "Мала академія наук України” і Центр "Обдарованість” при Класичному приватному університеті та Запорізькому технічному ліцеї м. Запоріжжя.

2. Порядок проведення Конкурсу

2.1. Конкурс проводиться в квітні-грудні 2012 року (додаток 1) за номінаціями: "Технік-Юніор” (історія науки та техніки, винахідництво); "Історик-Юніор” (історія України та всесвітня історія); "Еколог-Юніор” (екологія); "Астроном-Юніор” (астрономія).

2.2. Конкурс проводиться  у два етапи: проектний (очно-заочний) та тестовий.

2.2.1. Проектний етап у всіх номінаціях Конкурсу проводиться у квітні-травні 2012 року.

Колективний проектний етап за другою загальною темою в номінації "Еколог-Юніор” проводиться в жовтні 2012 року.

2.2.2. Проектний етап Конкурсу проводиться у два тури:

1 тур  – учасники надсилають (через місцевого координатора або самостійно) на адресу Оргкомітету творчі роботи (проекти) у вигляді презентації та файлу з коротким викладом змісту (тези) електронною поштою або на компакт-диску звичайною поштою не пізніше, ніж за 2 тижні до їх оприлюднення на сайті Конкурсу. Разом з цими матеріалами надсилається в електронному вигляді заявка на участь у конкурсі.

Після цього презентації та тези робіт розміщуються на сайті http://man-junior.org.ua для загального ознайомлення та відкритого рейтингового оцінювання.

У відкритому рейтинговому оцінюванні проектів беруть участь усі керівники представлених на Конкурс учнівських проектів. Керівники мають право оцінювати всі проекти, окрім тих, які виконували їх учні. Після закінчення рейтингового оцінювання Оргкомітет та журі Конкурсу запрошують для участі у 2-му турі авторів проектів, які отримали не менше половини балів від максимально можливої їх кількості, а також їх наукових керівників.

2 тур − захист роботи (проекту) − відбувається за допомогою всесвітньої мережі Internet в режимі on-line або очно на базі визначених Оргкомітетом територіальних відділень МАН за погодженням із учасниками та їх керівниками й координаторами.

Після захисту проектів журі визначає переможців проектного етапу Конкурсу і оприлюднює їх список на сайті http://man-junior.org.ua не пізніше, ніж через п’ять днів після завершення проектного етапу.

2.2.3. Проектний етап Конкурсу відбуватиметься за графіком:

-  до 15 квітня 2012 р. – реєстрація учасників та розміщення презентацій і тез доповідей на сайті Конкурсу;

-  18 – 30 квітня 2012 р. – відкрите рейтингове оцінювання проектів;

-  14 травня – пробне включення до системи захисту в режимі он-лайн;

- 15 – 18 травня 2012 р. – захист у режимі он-лайн за номінаціями в такій послідовності: «Історик-Юніор»; «Технік-Юніор»; «Астроном-Юніор»; «Еколог-Юніор»;

-  до 23 травня 2012 р. – розміщення результатів проектного конкурсу на сайті:

   http://man-junior.org.ua.

2.3. Тестовий етап Конкурсу (заочний) проводиться в грудні 2012 року.

Заявки на участь приймаються Оргкомітетом до 10 жовтня 2012 року.

2.3.1. Графік проведення тестового етапу Конкурсу на місцях визначається наступними строками:

11 грудня 2012 р. – "Астроном-Юніор ”;

12 грудня 2012 р. – "Технік-Юніор”;

13 грудня 2012 р. – "Історик-Юніор”;

14 грудня 2012 р. – "Еколог-Юніор”.

2.3.2. Загальний порядок проведення тестового етапу Конкурсу є однаковим для всіх номінацій.
Учасники тестового (заочного) етапу виконують тестові завдання в номінаціях «Історик-Юніор», «Технік-Юніор», «Астроном-Юніор», «Еколог-Юніор» (додаток 7).

В усіх номінаціях тестові завдання разом із бланками відповідей Оргкомітет надсилає координаторам областей, районів (міст) та окремих загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів відповідно до поданих заявок.

Результати перевірки тестових завдань оприлюднюються на сайті: http://man-junior.org.ua не пізніше, ніж через два місяці після завершення заочного етапу.

3. Учасники Конкурсу

3.1. Учасники проектного етапу – учні 7-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів і вихованці позашкільних навчальних закладів відповідного віку.

До захисту допускаються групові проекти, але представляти проект, захищати його і претендувати на нагородження відповідними дипломами може не більше, ніж троє учнів, які брали участь у виконанні проекту групою.

3.2. Учасники тестового етапу Конкурсу – учні 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів і вихованці позашкільних навчальних закладів відповідного віку.

Заявки на участь у тестовому етапі Конкурсу від груп учнів (10 осіб і більше), до яких можуть входити представники різних вікових категорій, формуються місцевими координаторами Конкурсу та надсилаються до Оргкомітету електронною або звичайною поштою до 10 жовтня 2012 року за формою, що додається (додатки 2-6).

4. Організація та проведення Конкурсу 

4.1. Для організації та проведення Конкурсу створено Оргкомітет, який є постійно діючим органом, що організовує, проводить та підбиває підсумки конкурсу, а також організовує заходи щодо удосконалення проведення Конкурсу.

Оргкомітет:

-        налагоджує зв’язки з регіональними координаторами Конкурсу в АР Крим, областях, районах (містах) та загальноосвітніх навчальних закладах;

-        визначає дати проведення І і ІІ етапів Конкурсу, забезпечує регіональних координаторів інформаційно-рекламними матеріалами;

-        забезпечує підготовку завдань, здійснює тиражування і розсилання текстів завдань, бланків відповідей та реєстрації учасників і координаторів Конкурсу, інструкцій й інших додаткових матеріалів;

-        забезпечує перевірку тестових завдань, рецензування творчих робіт, роботу журі та консультації для координаторів (керівників команд);

-        організовує проведення кожного етапу Конкурсу;

-        визначає переможців І етапу Конкурсу;

-        визначає порядок нагородження та заохочення переможців і учасників Конкурсу;

-        розробляє та забезпечує виготовлення бланків сертифікатів і дипломів для відзначення переможців і учасників  Конкурсу;

-        готує та розсилає звіти про результати Конкурсу координаторам;

-        проводить семінари координаторів із метою узагальнення підсумків Конкурсу, удосконалення його проведення;

-        подає звіт НЦ "МАНУ” про результати Конкурсу;

-        готує та подає інформацію про проведення й підсумки Конкурсу до засобів масової інформації.

Поштова адреса оргкомітету: 69002 м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 11, Запорізький технічний ліцей. Тел/факс: 0 (61) 701-90-20, 720-33-35; 0 (612) 62-85-69; (контактна особа – Білоус Світлана Юріївна); електрона адреса: junior.konkurs@gmail.com, iator@mail.ru; сайт: http://man-junior.org.ua.

4.2. Проведення Конкурсу на місцях здійснюється координаційними центрами, що створюються на базі територіальних відділень МАН, а за їх відсутності – на базі загальноосвітніх навчальних закладів.

Безпосередньо організаційна робота проводиться координаторами − методистами територіальних відділень МАН, керівниками гуртків, вчителями, які залучають і готують учнів до участі у Конкурсі. Діяльність координатора може охоплювати один або кілька загальноосвітніх навчальних закладів.

Координатори:

-        поширюють ідеї Конкурсу серед учнів та педагогів загальноосвітніх навчальних закладів, працівників управлінь освіти різного рівня;

-        допомагають учням, вчителям і батькам у підготовці до участі в Конкурсі;

-        надсилають заявку на участь за встановленою формою або реєструють заявку на сайті Конкурсу;

-        забезпечують учасників інформаційними та інструктивними матеріалами, завданнями Конкурсу, бланками відповідей та реєстраційними бланками, які отримують від Оргкомітету;

-        забезпечують самостійність роботи учнів при виконанні завдань Конкурсу;

-        надсилають бланки з відповідями учасників ІІ етапу та компакт-диски з презентаціями творчих завдань учасників І етапу Конкурсу;

-        повідомляють учасників про результати Конкурсу, організовують відзначення учнів сертифікатами та заохочувальними призами;

-        подають звіт до Оргкомітету про використання сертифікатів та інших відзнак;

-        організовують підготовку учнів, запрошених до участі в ІІ (заочному) етапі  Конкурсу;

-        за узгодженням із місцевими управліннями (відділами) освіти виконують обов’язки керівників команд під час проведення І (очного) етапу Конкурсу.

В обов’язки координаторів на місцях входить:

-        реєстрація до 10 жовтня 2012 року своїх координаційних центрів і надсилання заявок електронною або звичайною поштою, реєстрація на сайті Конкурсу;

-        прийом та упорядкування відповідей на тестові завдання Конкурсу, презентацій творчих робіт (проектів) та надсилання їх до Оргкомітету.

4.3. Учасники Конкурсу мають право в письмовій формі висловлювати свої зауваження та побажання щодо його проведення, змісту завдань, результатів Конкурсу тощо.

5. Журі Конкурсу 

5.1. Журі Конкурсу формується  оргкомітетом Конкурсу.

5.2. Журі Конкурсу несе відповідальність за об’єктивність оцінювання творчих проектів.

5.3. Журі Конкурсу аналізує рівень підготовки учасників, готує подання Оргкомітету про нагородження переможців, складає відповідний звіт.

5.4. До участі в роботі журі Конкурсу запрошуються наукові та педагогічні працівники загальноосвітніх, позашкільних і вищих навчальних закладів, а також студенти, які мають досвід проведення дослідницької роботі та були в школі активними членами МАН.

6. Визначення та нагородження переможців Конкурсу

6.1. Нагородження в особистій першості.

6.1.1. Переможці проектного етапу, які отримали найбільшу кількість балів (але не більше 50% від загальної кількості учасників заключного етапу), нагороджуються дипломами І, ІІ, ІІІ ступеня Конкурсу. Інші учасники нагороджуються дипломами учасника.

Учасники, які показали найкращі результати в Конкурсі творчих завдань, можуть бути заохочені спеціальними призами.

Якщо в роботі над проектом брали участь численні групи учнів, то дипломами нагороджуються колективи навчальних закладів, відділень Малої академії наук тощо із зазначенням керівників проекту.

6.1.2. Кожному з учасників тестового етапу надсилаються інформаційно-методичні збірники Конкурсу та сертифікати, де зазначається результат, показаний учасником Конкурсу: «Відмінний результат», «Добрий результат» або сертифікат про участь у Конкурсі. Сертифікатами «Відмінний результат» нагороджуються учні, які набрали понад 75 % від максимальної кількості балів, «Добрий результат» — понад 50 %.

Дипломами переможця тестового етапу Конкурсу нагороджуються учні, які набрали максимальну кількість балів (150 балів) в кожній з номінацій у відповідній віковій категорії.

6.2. Командна першість.

6.2.1. Результат участі команди в командній першості визначається за сумою балів, набраних членами групи учнів з 20 осіб і більше в кожній віковій категорії.

6.2.2. Кращі команди отримують дипломи Конкурсу та можуть бути нагороджені спеціальними відзнаками й заохочувальними призами.

6.3. Керівники, які підготували призерів проектного та переможців тестового етапу Конкурсу, відзначаються грамотами та подяками Національного центру «Мала академія наук України».

Зміст і структура завдань

Категорія: На допомогу керівнику секції | Додав: Phobos (04.12.2012)
Переглядів: 2084 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024