Неділя, 28.04.2024, 00:13
Вітаю Вас Гость | RSS

Науково-технічній відділ Іршавського райЦПР

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

наш психолог

Головна » 2012 » Жовтень » 17 » Які інтелектуальні здібності свідчать про обдарованість дитини?
16:44
Які інтелектуальні здібності свідчать про обдарованість дитини?

1.  Вербальний обсяг свідомості й понятійно – логічна упорядкованість.

2. Вербальна гнучкість (здатність групувати слова за певною ознакою, постійне збагачення власного словника).

3.  Індуктивність (вміння швидко встановлювати аналоги, знаходити синонімічність чи антонімічність).

4.  Просторова візуалізація образів, ментально – образна трансформація картин, об’єктів).

5.  Математичні здібності.

6. Пам'ять (вербальна, образна).

7.  Швидкість сприймання( процес кодування чи декодування, вільне володіння знаковими системами, очність, швидкість, різноманітність розумових процедур).

У процесі навчання всі вище означені характеристики ментальності виступають як компоненти успішності навчання. Якість розвитку ментальних здібностей визначається можливістю обслуговувати такі функції пізнання, як цілісність: асоціативність; готовність пам’яті до відтворення інформації; формування думки шляхом кодування чи декодування її у певній знаковій системі; швидкість, точність, різноманітність перебігу варіантів; семантичне інтегрування інформації( знаковість, символічність); вербальна експресивність ( яскравість мовлення, усного й письмового). Рівень розвитку інтелекту є найважливішою характеристикою людини.

 

 

 

Як підняти собі настрій

Часом кожного з нас охоплюють напади смутку, туги, поганого настрою. Як же позбутися від цих відчуттів і підняти собі настрій? Виявляється, все дуже просто! Психологи виділяють кілька найбільш ефективних способів боротьби з поганим настроєм. І, незважаючи на те, що думка психологів ми дуже поважаємо, ми захотіли перевірити поради фахівців на практиці. Оскільки одна людина – це не показник, то ми вирушили вивчати форуми, провели міні-дослідження серед своїх друзів і знайомих і тепер ділимося з вами найдієвішими способами підняття настрою.

1. Увімкніть улюблену музику. Краще всього вибрати активну бадьору музику, яка заряджає енергією. Прекрасно, якщо є можливість включити голосніше й потанцювати.

2. Посміхайтеся. Встаньте перед дзеркалом і посміхніться своєму відображенню, нехай навіть посміхатися вам зовсім і не хочеться. Далі можете займатися своїми справами, але зберігайте при цьому посмішку. Психологи радять проробляти цю вправу від 15 до 30 хвилин.

3. Купіть собі що-небудь. Шопінг – це чудовий спосіб підняти собі настрій, причому, цей варіант підняття настрою використовують не тільки жінки, але і чоловіки. Просто чоловіки частіше купують не одяг, косметику і прикраси, як більшість жінок, а роблять зовсім інші придбання.

4. Влаштуйте «свято живота» і побалуйте себе різними смаколиками. Традиційно вважається, що підвищують настрій банани, полуниця і темний шоколад. Однак на ділі список може бути зовсім іншим, орієнтуйтеся на свої смакові вподобання і їжте, те, що вам дійсно подобається. Я, наприклад, для підняття настрою віддаю перевагу поїсти суші, а зовсім не банани.

5. Зустріньтеся з друзями, тільки не з метою поскаржитися на життя, а з метою добре і весело провести час. Можна чудово посидіти вдома, а можна всією компанією відправитися куди-небудь.

6. Здійсніть зміни. Ви можете змінити зачіску, змінити маршрут до роботи, зробити перестановку в квартирі або одній кімнаті, записатися на які-небудь курси або у фітнес-клуб. Можливостей безліч. Часто для підняття настрою буває досить зовсім невеликих змін, а іноді потрібні глобальні зміни.

7. Побалуйте себе. Робіть те, що принесе вам задоволення і те, що ви не так часто дозволяєте собі в повсякденному житті. Цей варіант найчастіше називали жінки. Наприклад, можна сходити на масаж, в SPA-салон, або просто присвятити день виключно собі.

П’ять  причин щоб радіти життю

        Можна помітити, що людям властиво зосереджувати свою увагу на негативних моментах життя. Згадайте скільки часу ви з друзями обговорюєте певні труднощі, складні ситуації, проблеми, а скільки часу виділяєте на власні досягнення та невеликі життєві перемоги. Зі свого досвіду можу бачити, що на обговорення проблем витрачаю значно більше часу, ніж на певні позитивні моменти у житті. Частково можна виправдати себе, сказавши, що проблеми та буденні турботи вимагають багато уваги, а тому не залишається  часу, щоб насолодитися життєвими досягненнями. Якщо ви втратили смак життя, а кожен день став схожим на попередній, то варто пригадати собі, що наше життя залежить від нашого сприйняття того, що відбувається навколо.  Та проблема в тому, що всього цього ми не помічаємо.  

 

1. Я можу допомагати іншим.

Я не вірю в те, що людина живе тільки заради самого процесу життя. Який тоді сенс у нашому існуванні. Чи полягає дана можливість у тому, щоб заробити більше грошей, статків і т.д.? Ні, адже, після смерті всі матеріальні блага залишаться на землі. Думаю, що чудовий шанс не згаяти свого життя – це почати допомагати іншим людям, які, можливо, перебувають у гіршому становищі, ніж ви. А помагаючи іншим, ви отримуєте задоволення від життя і тоді буденні проблеми видаються не такими вже й катастрофічними.

 

2. Із посмішкою на обличчі легше долати труднощі.

Насправді, можна отримувати задоволення і від вирішення проблем, але це залежить від вашого ставлення до цього процесу загалом. Уявіть, як добре отримувати задоволення не лише на "фініші”, але і протягом всього шляху досягнення цілі. Посміхніться і світ посміхнеться вам у відповідь. Посмішка піднімає настрій, додає наснаги для подолання перешкоди. Вірте в успішний результат і ви його досягнете. Скептицизм та песимізм вже на самому початку прирікають вас на поразку.

 

3. Світ навколо прекрасний.

І це не просто гарний вислів. Світ навколо заворожує своєю красою, починаючи від величної архітектури древнього міста, закінчуючи дивовижною природою у всіх її проявах.  Навчіться навіть у найскладніші життєві періоди помічати та насолоджуватися цією красою.

4. Я можу спробувати щось нове або пригадати старе

Пригадайте, коли ви останній раз мали прогулянку на велосипеді? А коли каталися на ковзанах? А на лижах? А коли наче діти кидалися сніжками? Хтось скаже, що минулої зими, інший пригадає дитинство, а ще хтось визнає, що ніколи цього не робив. Вийдіть за межі буденності і спробуйте навчитися чомусь новому, про що завжди мріяли, але ніколи не робили.  Або пригадайте як було весело розважатися у дитинстві та спробуйте зробити це знову. Часто дорослі люди обмежують себе лише через те, що вже виросли. Не бійтеся бути як діти, бо саме такими ми і є десь глибоко в серці.

 

5. У мене є все необхідне

Ми часто спішимо, кудись біжимо, ставимо цілі та намагаємося чогось досягнути, щось здобути. Саме через це виникає думка, що чогось в житті бракує. От в мене небагато друзів, немає дівчини, машини і квартири, я не їжджу відпочивати на дорогі курорти закордон. Скільки всього мені бракує?! Але спробуймо глянути на цю ситуацію із іншої сторони: немає багато друзів, але від тих, яких маю, можу завжди отримати допомогу; немає дівчини – явище тимчасове, але є вільний час; я маю чим добратися на роботу і маю де жити. Думаю, що як і більшість із вас, я маю що їсти і у що одягнутися. Все гаразд, життя прекрасне! А тепер подумайте про людей, які мріють про те, що ви маєте, які сьогодні не їли і не знають де заночувати. Ще не відчули, які ви щасливі? Подумайте про людей з особливими потребами, які не можуть самостійно пересуватися, бачити, чути, говорити. Те, що ми приймаємо як належне, для них – це мрія всього життя

 

 

 

7 способів змінити своє життя

Життя не стоїть на місці. Все навколо постійно змінюється. Людина також прагне змін у своєму житті. Але метушня сучасного життя та повсякденна рутина настільки затягує нас, що інколи здається, що все зупинилося і кожен наступний день схожий на попередній. Життя стає схожим на замкнутий круг: робота -дім – робота. Ми щось плануємо, але життя вносить свої корективи. 

Та покращити життя можна тільки рухаючись вперед. А процес відсутності руху, період застою часто переходить у процес деградації. Тому не варто плисти за течією! Візьміть кермо свого життя у власні руки! Якщо ви почнете впроваджувати наведені нижче сім пунктів у своє життя вже сьогодні, ви побачите позитивні зміни вже через тиждень.

1) Вибирайте "слова щастя”.

Щастя – це стан думок. Я не маю на увазі, що ми можемо знівелювати несподівану особисту трагедію лише думаючи, що це щастя. А, радше, говорю про те наскільки ми щасливі у щоденній рутині, коли все в житті більш-менш стабільне. Саме в такому стані, коли ми не відчуваємо ні піднесення, ні розчарування, баланс нашого життя може різко коливатися або у позитивну, або у негативну сторону. Одним із факторів, які впливають на такі коливання є слова, які ми говоримо. Те що ми говоримо впливає як на нас, так і на тих,  хто нас слухає. Інколи ми навмисне під час розмови використовуємо негативні вислови. Але цим ми шкодимо тільки собі. По-перше, в очах оточуючих ми виглядаємо нещасливими. А по-друге, коли ми говоримо багато негативного, то з часом наша підсвідомість починає вірити у сказане. Тому остерігайтеся цього і говоріть тільки те, що справді відчуваєте.

2) Вийдіть із зони комфорту та спробуй щось нове.

Люди бояться незручностей, тривоги, і тому стають на перешкоді свого особистого розвитку. Люди "залипають” на певному етапі свого розвитку та намагаються даний стан зберегти якомога довше. Але щоб внести позитивні зміни у власне життя потрібно вийти за межі власного комфорту, хоча б не деякий час. Замість того, щоб витрачати свої сили на підтримку цього стану спокою, можна спрямувати ці зусилля на здобуття певних позитивних змін у своєму житті. Рутина нас виснажує, а новий досвід допомагає розвививатися та робить життя цікавішим. Прикладіть певні зусилля та спробуйте протягом тижня робити щось нове. Це може бути зовсім новий вид діяльності, чи просто невеликий досвід чогось нового для вас. І як тільки ви зрушите своє життя із цієї мертвої точки, новий життєвий досвід видкриє багато можливостей змінити своє життя.

 

3) Допоможіть комусь так, як можете тільки ви.

Кожному з нас Бог дав сили та певні таланти, які можуть допомогти оточуючим людям. Те, що може бути легким для вас, може виявитися неможливим для інших. Ми приймаємо наші природні таланти як щось належне і часто не звертаємо на них особливої уваги. Саме тому рідко використовуємо ці свої вміння щоб допомогти іншим. Справжнє внутрішнє щастя та завзяття до життя приходить тоді, коли ми регулярно будемо помагати іншим. Задайте собі питання: За що люди мені дякують? Про що вони зазвичай просять у мене? І робіть це частіше, ніж зазвичай.

4) Робіть те, що вас захоплює

Виділяйте час на справи, які вам подобаються. Вид діяльності залежить особисто від вас. Ви можете почати брати участь у громадському житті міста, долучитися до певної релігійної організації, познайомитися із фан клубом улюбленої футбольної команди. Головне, щоб те, що ви робите було важливим та захоплюючим для вас, і тоді така діяльність може принести щастя і сенс у ваше життя. Таких же принципів дотримуйтеся у вашій кар’єрі. Чому ви повинні захоплюватися тим, чим заробляєте на життя? Тому що наполегливості та старання замало, щоб бути успішним та щасливим. Наполегливість є важливою, але що станеться, якщо шлях, який ви обрали виявиться більш складнішим та значно довшим, ніж ви розраховували? Ось де захоплення від роботи стане запорукою успіху! Справи, які вас захоплюють, не тільки приносить вам задоволення, але і утримують вас на правильному шляху, навіть якщо ще далеко до кінця. Ви насолоджуєтеся не тільки кінцевим результатом, а і самим процесом. Захоплення змінює ваше життя, спонукає йти вперед, навіть у найважчі часи.

5) Робіть невеликі позитивні зміни щодня.

Як можна пересунути велику гору? За один раз це зробити неможливо! Лише поступово переносячи невеликі порції ґрунту. Якщо ви починаєте з малого, вам не потрібно надмірної мотивації. Ви просто берете і робите це. Простий акт – почати і робити, дасть вам імпульс на шляху до позитивних змін.

6) Засвоїти урок, посміхнутися і пробувати знову.

Справжні переможці виховують у собі оптимізм. Вони самі є джерелом свого щастя. Успішна людина не залежно від ситуації знайде з неї оптимістичний вихід. Вона знає, що невдача – це лише можливість вирости та отримати новий урок від життя. Оптимісти дивляться на світ, як на місце нескінченних можливостей, особливо у важкі часи. Важливо пам’ятати, що все, що з нами відбувається – це життєві уроки. Кожен, з ким ви зустрічаєтеся, кожна ситуація, в яку ви потрапляєте і т.д. Це все частина навчального процесу під назвою "Життя”. Ніколи не забувайте засвоювати ці уроки, особливо коли справи пішли не так, як ви планували. Якщо ви не отримали бажаної роботи, чи не склалися з кимось відносини, то це означає тільки те, що щось краще чекає у майбутньому. І урок, який ви щойно отримали, є першим кроком до цього. Ви повинні думати позитивно. Це є запорукою кожного успіху. Розум повинен вірити що справу можна зробити, перш, ніж ви візьметеся за неї. Якщо дикого звіра посадити в клітку, то він з усіх сил буде намагатися знайти вихід із неї. Так буде тривати кілька тижнів, поки тварина вірить що вона може звільнитися. Але вже через декілька років звірі у неволі втрачають бажання бути вільними. І навіть якщо залишити ворота клітки відчиненими, тварина не втече, бо вона вже відмовилася від свого природного інстинкту. Чи ваше життя є схожим до життя цих тварин? Чи залишилася ще у вас жага до успіху і щастя?

7) Насолоджуйтесь сьогоднішнім днем.

Нічого поганого немає в тому, щоб очікувати на певні речі в майбутньому. Впевнений, що всі погодяться, що приємно знати, що наближаються радісні події. Але проблема в тому, що коли ці події, на які ми з нетерпінням чекали, настають, ми вже чекаємо наступну важливу подію, що має відбутися у майбутньому.

Багато відомих акторів, коли їм вручають Оскар, говорять щось таке: "Це так багато для мене значить. Я все життя йшов до цього моменту…”. Але правда в тому, що ми все життя повинні йти до кожного моменту. Задумайтеся про це на хвилину. Кожен момент, який ми пережили, всі падіння, злети і все, що було між ними привели нас до моменту, який ми зараз переживаємо.

Задайте собі запитання: Яку частину свого життя я прожив по справжньому? Якщо ви схожі на більшість людей, то відповісте, що "не багато”. Вихід із такої ситуації в тому, щоб зосередитися трохи менше на речах, які ми робимо і трохи більше на самому житті. Пам’ятайте, що тільки теперішній момент нам гарантований у цьому житті. Даний момент – це і є життя. Не пропустіть його.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 практичних порад для покращення концентрації і працездатності

1.     Зберіться з думками

Для концентрації потрібний не лише зовнішній спокій, але і внутрішній. Перед тим, як приступити до праці, розслабтеся і зберіться з думками. Відкиньте усі думки, що стосуються інших ваших обов’язків, і поступово у думках «підберіться» до того, чим вам слід займатися. Потім подумайте над тим, як би краще всього досягти поставлених цілей і виконати поставлені вимоги. Потім спокійно приступайте до виконання роботи. 

2.     Тренуйте свою пам`ять

Чим краще розвинута наша пам`ять, тим краще ми оперуємо інформацією, а значить, можемо краще концентруватися за роботою. З добре розвинутою пам’яттю вам не потрібно буде витрачати час і зусилля на пошук інформації. У вас в голові буде міститися маса інформації, яку ви зможете використати при необхідності. Тренуйте свою пам`ять! 

3.     Беріться за справу негайно

Апетит приходить під час їжі. Інтерес до якоїсь справи досить часто з’являється лише тоді, коли вже розпочинаєш займатися цим ділом. Тому приступайте до виконання найцікавішої для вас справи якомога швидше, не відкладаючи. 

 

4.     Уникайте перевтоми

За скільки справ ви беретеся в день, і скільки з них виконуєте? Чим більше справ на нас звалюється, тим більше шансів одержати стрес. Велика кількість навантаження перешкоджає вільному ходу нашої енергії і послаблює силу концентрації. Уважно плануйте свій робочий день, заносьте в нього тільки те, що ви точно виконаєте. 

5.    Зробіть своє робоче місце зручним і практичним

Коли нам зручно за робочим столом, тоді підвищується наша працездатність і концентрація. Обстановка робочого місця грає при цьому ключову роль. Зверніть увагу на правильну висоту стільця, на свою позу за столом, освітлення і на відстань між екраном монітора і вашими очима. Правильне освітлення, зручний стілець і сприятлива температура приміщення сприяє концентрації. 

6.    Визначте свої цілі

В кого немає цілі, той нічого не досягне. Той, хто виконує якесь завдання, не орієнтуючись на ціль, – розтрачує свою енергію і розсіює увагу. Для кожної діяльності слід визначити цілі. Встановлюйте ціль перед тим, як приступити до виконання завдання, а також час, за який збираєтесь досягнути цієї цілі.

 

Переглядів: 820 | Додав: Phobos | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Copyright MyCorp © 2024