Неділя, 18.08.2019, 14:36
Вітаю Вас Гость | RSS

Науково-технічній відділ Іршавського райЦПР

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Молнар Олександр Михайлович

Молнар Олександр Михайлович гурток «Студія образотворчого мистецтва» при  Приборжавській ЗОШ І-ІІІ ст

   

   В умовах сьогодення особливо актуальними є формування особистості, розвиток її найдієвіших сил і можливостей. Одним із важливих параметрів повноцінного та гармонійного зростання особистості є її здатність творити. Розвиток цього творчого потенціалу покладається як на шкільну так і на позашкільну освіту.

   Універсальними у вирішенні завдань художнього й особистісного розвитку дітей, громадського та духовного становлення підростаючого покоління є заняття з образотворчого мистецтва. Це зумовлено тим, що вже у ранньому віці образотворча діяльність становить одну з найдоступніших і емоційно-захоплюючих форм творчості дитини.

   У процесі малювання, ліплення та конструювання вихованці набувають активності, самостійності й ініціативності, у них виховуються товариські відносини, почуття взаємодопомоги та взаємоповаги.

   Метою програми є формування компетентностей особистості засобами студії образотворчого мистецтва.

Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:

1. Пізнавальної, що забезпечує ознайомлення з поняттями та знаннями, які стосуються образотворчого мистецтва.

2. Практичної, що сприяє оволодінню навичками живопису, графіки, конструювання, скульптури, декоративного мистецтва.

3. Творчої, що забезпечує формування творчих здібностей: спостережливості, відчуття масштабу, кольору та пропорцій, художньо-образного сприйняття побаченого та його творчого відображення засобами мистецтва, варіативності та асоціативності.

4. Соціальної, що сприяє вихованню дбайливого, шанобливого ставлення до народних традицій, національної свідомості, формування естетичного смаку; популяризації народних промислів.

Програма розрахована на роботу з дітьми віком від 5 до 18 років.

На гуртку «Студія образотворчого мистецтва» три  групи, одна  першого і дві групи  другого року навчання , 15, 12 і 12 учнів. Заняття

проводяться двічі на тиждень, загальною кількістю 14 год. 

Гуртківці беруть участь у різних конкурсах та виставках, займають призові місця в районних , обласних , та всеукраїнських змаганнях .

         На гуртку «Студія образотворчого мистецтва» регулярно проводяться масові заходи на різну тематику: екскур

сії , пленерні заняття, виставки .

Особливим , і вже традиційним , видом декоративного мистецтва , яким займаються в «Студії образотворчого мистецтва» є живопис на склі .

 «Живопис на склі» – це як погляд у вікно. Дивлячись крізь нього, ми сприймаємо світ інакше. Скло дозволяє створити яскравий світ, де буяє колорит фарб та водночас панує душевний спокій. Спокій до якого ми так прагнемо і якого нам так не вистачає. Дивлячись за вікно, ми бачимо наше життя.

 Живопис на склі – це майже завжди поєднання графіки та живопису, де графіка – це сюжет, а колір – настрій та емоції. 

 

 

 

    

 

 

Звіт роботи гуртка «Студія образотворчого мистецтва»

 за І семестр 2016-2017 н. р.

           Метою програми є формування компетентностей особистості засобами студії образотворчого мистецтва. За період першого семестру гуртківці набули активності, самостійності й ініціативності, у них виховуються товариські відносини, почуття взаємодопомоги та взаємоповаги. Ознайомились з поняттями та знаннями, які стосуються образотворчого мистецтва. Оволоділи навичками живопису, графіки, конструювання, скульптури, декоративного мистецтва. Навчання у Студії образотворчого мистецтва забезпечує формування творчих здібностей , спостережливості, відчуття масштабу, кольору та пропорцій, художньо-образного сприйняття побаченого та його творчого відображення засобами мистецтва, варіативності та асоціативності , виховується дбайливе, шанобливе ставлення до народних традицій, національної свідомості, формування естетичного смаку .

    За перший  семестр гуртківці брали участь у різних конкурсах та виставках, таких як: виставка-конкурс «Захисники України», в якому брали участь Поляк Вікторія та Гільперт Корнелія , дитячі роботи зайняли призове місце в районному етапі , були відібрані для участі на обласний етап.

     Відбувся конкурс фоторобіт в якому призове місце зайняла вихованка Ісак Ніна за роботу “Верховинець” .

     На гуртку «Студія образотворчого мистецтва» проходили масові заходи на різну тематику: екскурсія у ліс на тему «Осінній ліс» , виставка робіт на тему “Графічна або живописна композиція”  , практичне заняття, малювання живої природи з натури. Головним святом було відкрите заняття на тему «Святий Миколай Чудотворець», у якому взяли участь гуртківці ІІ року навчання всього 14 вихованців , на відкритому занятті були також присутні вчителі та керівники гуртків з інших шкіл. З нагоди відкритого заняття була проведена виставка робіт, виконаних за перший семестр навчального року , а роботи які були виконані на відкритому занятті , були виставлені спочатку в школі села Приборжавське , а потім у Недільній школі до новорічно-різдвяних свят . 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Copyright MyCorp © 2019