Вівторок, 23.04.2024, 11:46
Вітаю Вас Гость | RSS

Науково-технічній відділ Іршавського райЦПР

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мала академія наук

«Велич і трагедія Карпатської України»

     

15 березня 2017 року минуло 78 років з часу героїчного подвигу – проголошення Карпатської України. До цієї події було приурочено виховний захід, який провів керівник секції «Географія та ландшафтознавство» Глеба Я.Ф., що працює при КЗ НВК Смологовицькій ЗОШ І-ІІ ст. – дитячий садок. Участь у заході взяли заступник директора з навчально-виховної роботи Глеба Н.І., вчителі та учні.

     15 березня 1939 року в умовах абсолютної військово-політичної ізоляції з боку Угорщини та Польщі, відсутності регулярної армії та усвідомлене розуміння наслідків таких дій уряд Підкарпатської Русі (автономної частини Чехословаччини) на чолі з Августином Волошином проводить засідання в Хусті та проголошує повну незалежність. Утворена держава Карпатська Україна мала всі ознаки державності: чітко визначену територію, столицю, населення, національні символи (абсолютно ідентичні з нинішніми українськими, за винятком герба), наявність всіх гілок влади, мови.

     Однак угорці та поляки не хотіли миритися з незалежністю Карпатської України. Практично разом із проголошенням незалежності відбувся наступ угорських та польських військ, які швидко захопили Закарпаття. Основні бої проходили на Красному полі під Хустом, де січовики та патріотично налаштоване населення відстоювало свою державу.

     На території Іршавщини відомі локальні бої в Білках (урочище Семихатки), Арданові, Довгому та інших. Під час вишукування угорцями прибічників Карпатської України було заарештовано та замордовано багато людей, які не мали відношення до Карпатської Січі. Загалом під час захисту Карпатської України загинуло від 2 до 6,5 тисяч осіб.

     Велич Карпатської України полягає у тому, що в вище наведених умовах керівники Підкарпатської Русі не побоялися проголосити незалежність маленької, але гордої держави, а трагедія – в її приреченні на швидку загибель.

     Не дивлячись на швидкий крах Карпатської України подвиг її героїв сформував багато патріотів України, готових захищати свою державу. Особливого значення військово-патріотичне виховання підростаючого покоління набуває сьогодні, коли в умовах фактичної війни на сході України військові дії на окупованих терористами територіях посилюються та зберігається загроза повномасштабної війни.

     Вшанування пам’яті загиблих героїв Карпатської України завершилося хвилиною мовчання та виконанням національного гімну

України.

Я.Ф. Глеба

«При цій нагоді переживаю найвизначнішу хвилину свого життя. Висловлюю глибоку вдячність Богові, що дозволив дочекатися цього великого нашого свята, що є святом цілого українського народу. Дозволив якраз нам – найменшій частині українських земель, – бути вільними».

Августин Волошин

на відкритті першої сесії

Сойму Карпатської України

 

«Хоч які політичні махінації і будуть з нами гратися, але той здоровий відпір нашого народу завжди зістанеться. Нехай ворог знає, що приходить сюди лиш як гість і лиш гостем він зістане».

Михайло Бращайко

автор закону про незалежність

Карпатської України

Категорія: Мала академія наук | Додав: Phobos (25.03.2017)
Переглядів: 911 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024